Przymierze stanie ramię w ramię z Hordą?

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 23 Luty 2021
  • Komentuj 0

BlizzConline za nami, a my dostaliśmy garść informacji na temat tego, co czeka Azeroth w 2021 roku i dalej. No, nie tyle Azeroth, co Shadowlands, bowiem właśnie tam spędzimy najbliższy czas w World of Warcraft. Blizzard sporo opowiadał o nowościach, o tym, że podobają się deweloperom legendarne przedmioty, że system conduits i soulbindy będą rozwijane, a covenanty zostaną dopracowane. Okazuje się również, że być może podział na Hordę i Przymierze nie będzie już tak istotny…

Horda i Przymierze zagrają razem?

W ostatnich latach możemy zauważyć wyraźny trend w ramach którego podział na Hordę i Przymierze przestaje być tak istotny w World of Warcraft. Niby wojna frakcji, ale zawsze jednoczymy się, aby walczyć ze wspólnym złem. Tak było w zasadzie od kilku dodatków, a sama rywalizacja dwóch frontów zepchnięta została na dalszy plan. Uwyraźniło się to zwłaszcza w Battle for Azeroth. Czy ten podział ma zatem jeszcze jakikolwiek sens?

Nie mnie oceniać, ja wiem, że otwarte PvP dogorywa w World of Warcraft i podział na frakcje istnieje już tylko na papierze. Ba, wiem, że niektórzy w ogóle pozbyliby się umiejętności rasowych, które jako jedyne rozróżniają Przymierze od Hordy. Co jednak na to Blizzarda?

Ion Hazzikostas nie wykluczył, że w przyszłości World of Warcraft ulegnie zmianie i gracze obu frakcji będą mogli grać razem. I to dosłownie! Mowa tutaj o wspólnych raidach, czy mythic+. Niemniej nie powiedziano kiedy to nastąpi, czy na pewno w ogóle będzie miało miejsce. To odległa wizja, a do tego jedynie ewentualność. Warto również zaznaczyć, że temat ten powraca co BlizzCon i zawsze słyszymy tę samą odpowiedź.

Blizzard zdaje sobie jednak sprawę, że w World of Warcraft istnieje nierówność frakcyjna i deweloperzy podobno pracują nad tym, aby ją wyeliminować. Co z tego wyniknie? Trudno ocenić. Osobiście jestem zwolennikiem podziału na Horde i Przymierze, ale jeśli ma on wyglądać tak niemrawo, jak to ma teraz miejsce, to równie dobrze może go nie być. Rzekłem.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze