Szukacie doskonałego rogalika? Hades czeka!

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 23 Wrzesień 2020
  • Komentuj 0

Supergiant Games to unikalne studio, które dostarcza nam prawdziwe perełki. Nie bawią się w jakieś DLC, czy niedokończone historie. Zamiast tego za każdym razem serwują nam emocjonującą przygodę, pełną barwnych postaci oraz idealnej rozgrywki. Inni twórcy powinni uczyć się od tych twórców, jak łączyć gameplay z opowiadaniem fabuły i nie żartuję – według mnie ich Hades to gra 10/10.

Hades to gra idealna? Nie wiem, ale rogalikiem jest doskonałym!

Poniższy tekst nie jest recenzją, to jedynie moja oda do Supergiant Games oraz ich gier. Twórcy dostarczyli nam chwalonego Bastiona, udane Transistor, całkiem niezłe Pyre oraz fantastyczny Hades. Polecam każdą grę od tych deweloperów, jeśli chcecie zobaczyć, jak wplatać w rozgrywkę opowiadanie wciągającej historii. Prawdziwe mistrzostwo w tej dziedzinie Supergiant Games osiągnęło właśnie w najnowszej grze, czyli Hades.

Hades to roguelike oparty na mitologii greckiej. Wcielimy się w syna Hadesa, Zagreusa, który chce… Nie powiem co, bowiem byłby to spoiler! Zamiast tego gwarantuję, że umieranie jest tutaj częścią przygody, a przy okazji doskonale zostało wplecione w samo uniwersum. Uwielbiam ten gatunek, ale faktycznie często twórcy nie dają nam wytłumaczenia czy wymówki dla umierania naszego bohatera. W Hadesie jest to część fabuły i to niezwykle istotna.

W ten sposób poznacie historię miejsca  w którym się znajdujecie, ale i zaprzyjaźnicie się z różnymi postaciami. Zdążycie również pokochać głównego bohatera, który jest po prostu genialny – odznacza się tak zwykłymi cechami, ale równocześnie niespotykanymi w standardzie gier, że nie da się nie pałać do niego ciepłymi uczuciami. Zresztą, referat mógłbym napisać o każdej napotkanej postaci w Hadesie. Supergiant Games odrobiło zadanie na 5+.

Nie wierzycie? Popatrzcie na recenzje w Sieci. Średnia ocen w Sieci waha się od 9/10 do 10/10 – generalnie panuje powszechny zachwyt i moim zdaniem jest on w pełni uzasadniony. Mało? No to na Steamie 98% recenzji jest pozytywnych z 27 925. Nie wystarczy?! Na Metacritic ocena recenzentów wynosi 92/100, a użytkowników 8,9/10!

Jako ostateczny argument za Hadesem podam sprzedaż na poziomie ponad miliona kopii. Liczba ta zwiększy się, bowiem gra dopiero niedawno opuściła Early Access oraz Epic Games Store i została w pełni ukończona, dostarczając pełnię wrażeń. Sami widzicie, że jaram się Hadesem i zachęcam Was do dania temu tytułowi szansy. Kto jak kto, ale Supergiant Games zasługuje na kredyt zaufania! Rzekłem.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze