Stypendium za Overwatcha!

  • Autor: Joanna Pamięta-Borkowska
  • Opublikowano: 06 Lipiec 2017
  • Komentuj 1

Począwszy od września tego roku, Kalifornijski Uniwersytet w Irvine zacznie wypłacać stypendium studentom, którzy mają wyjątkowe osiągnięcia w Overwatchu. Suma rocznego stypendium na osobę ma wynosić 2500 dolarów.

Poziom w grze Blizzarda nie wystarczy, by dostać pieniądze. Uczelnia postawiła kilka warunków: od 15-u do 20-u godzin treningu tygodniowo, praca nad relacjami w drużynie, udział w wielu zawodach. Oczywiście, wzmożona działalność dotyczy sezonu, w którym będą się odbywać zawody, nie całego roku akademickiego.

Najpierw sesja, potem turniej - studencka brać nie ma chwili odpoczynku ;-)

E-sportowcy będą mieli do dyspozycji trenera i psychologa.

Kalifornijski uniwersytet posiada już swoją drużynę w Overwatch. Ma ona na swoim koncie sukcesy - w 2016 roku wygrała turniej Tespa Summer Series oraz stanęła wysoko na podium w Tespa Collegiate Series. Tespa (wcześniej Texas eSports Association) to założona w 2012 roku w Kalifornii organizacja zrzeszająca uniwersyteckie drużyny e-sportowe.

Rok temu stypendium dostali studenci, którzy wykazali się w League of Legends.

 

[Źródło: igromania.ru, eurogamer.net, ]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze