Stwórz własną grę!

  • Autor: Joanna Pamięta-Borkowska
  • Opublikowano: 16 Styczeń 2018
  • Komentuj 1

Co Wy na to, by stworzyć dowolną 8-bitową grę, bez napisania nawet linijki kodu?

Taką zabawę proponuje studio thenew8bitheroes. Tworzą oni program pod nazwą NESMaker, który umożliwi użytkownikowi stworzenie dowolnej gry - shootera, brawlera, platformówki, przygodówki. Program będzie posiadał prosty interfejs.

Program ma być oparty o aplikacje typu RPG Maker. Wielbiciele 8-bitowych gier będą w stanie tworzyć postacie, otoczenie, SI i wszystko, co musi mieć gra, nawet jeśli ich wiedza w zakresie programowania nie wykracza poza prostą obsługę Office'a.

Sam emulator jednak nie wszystkich może satysfakcjonować, dlatego twórcy programu chcą dodać funckję wgrania gry na oryginalny kartridż Nintendo.

Poniżej możecie obejrzeć wprowadzenie do teorii tworzenia 8-bitowych programów.

Kampania na Kickstarterze rozpoczęła się trzy dni temu, a już udało im się zebrać 50 tys. dolarów. Wychodzi na to, że wielu jest wielbicieli gier na klasyczną platformę Nintendo. W zależności od tego, ile pieniędzy uda się uzbierać, twórcy NESmakera obiecują dodawać kolejne możliwości związane z różnymi gatunkami gier.

Przewidywana cena NESmakera to 36 dolarów.

A oto opublikowany niedawno FAQ:

 

[Źródło: gameguru.ru, kickstarter.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze