Steam chwali się liczbami

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 07 Sierpień 2017
  • Komentuj 1

Od stycznia zeszłego roku Steam sprzedał gry 27 milionom nowych użytkowników. Oznacza to, że co miesiąc platformie przybywa półtora miliona kupujących! Valve ustami szefa swojego marketingu mówi o wykręcanych przez siebie liczbach.

A te są naprawdę imponujące. Na konferencji Casual Connect Tom Giardino z Valve pokazał slajdy obrazujące obecną kondycję największego na świecie sklepu z grami na PCety. Gabe Newell na pewno ma powody do zadowolenia - ze Steama miesięcznie korzysta 67 milionów graczy na całym świecie! Jak podaje Geekwire.com to więcej niż  Xbox Live (53 miliony), ale mniej niż PlayStation Network (70 milionów).

Półtroa miliona nowych graczy każdego miesiąca kupuje grę na Steamie 

Steama codziennie odwiedza 33 miliony użytkowników, a w szczytowym momencie dnia siedzi tam 14 milionów graczy. Giardino ujawnił przy okazji, że w 2015 szczytem było 8,4 miliona jednocześnie zalogowanych użytkowników. W ciągu dwóch lat Steam prawie podwoił tą liczbę! Zdaniem Giardino za takie, a nie inne wyniki Steama odpowiada ilość dostępnych tam gier. ''Widzimy to jako jedną z największych zalet'' mówi o bibliotece Steama marketingowiec. 

W Azji przybyło sporo graczy

Swoją cegiełkę dołożyły także państwa azjatyckie, w których sklep Newella notuje bardzo duże wzrosty. Co prawda region Ameryki Północnej i Europy nadal stanowi podstawę bazy Steama (ponad 50% sprzedanych gier), to takie kraje jak Chiny, Japonia i Korea Południowa odpowiadają dziś za 17% wszystkich sprzedanych gier. Jak wspomina serwis Gamesindustry.biz jeszcze kilka lat temu zyski Valve z tego regiony były minimalne. 

Moc Steama leży w jego unikatowości

Giardino mówi o jeszcze jednej ważnej cesze Steama - całkiem sprawnie działającym rekomendacjom, które pozwalają ''świetnym grom znaleźć swoją publikę w sposób dynamiczny i automatyczny''. Niech sukces PlayerUnknown’s Battlegrounds będzie tego najlepszym przykładem. Ostatnio gra Greena depcze samemu CS'owi po piętach, nieźle jak na tytuł który wciąż siedzi w Early Acces. 

[źródło: geekwire.comgamasutra.comgamesindustry.biz]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze