Hazadrowi maruderzy CS:Go

  • Autor: Mateusz Łysoń
  • Opublikowano: 03 Sierpień 2016
  • Komentuj 0

Nie wszyscy chcą się poddać dyktatowi Valve

Nie wszyscy chcą się poddać dyktatowi Valve

Jak pewnie wiecie, ostatnimi czasy firma Valve wysłała do właścicieli stron hazardowych opartych na CS:GO, ''prośby" o zaprzestanie działalności. Większość się temu podporządkowała, ale nie wszyscy. CSGOBig oraz CSGOLounge, jako jedyne spośród ponad 20 stron postanowiły walczyć o swoją hazardową egzystencję. CSGOBig nie zamknął swojej strony na zawsze - w swoim oświadczeniu napisał, że to jedynie czasowe zawieszenie i z pewnością strona ponownie zacznie działać. CSGOLounge obrał całkiem inną taktykę. Właściciele strony postanowili wykupić pozwolenie na działalność hazardową w krajach, gdzie była ona zabroniona. Mieszkańcy państw, w których nie udało się jej uzyskać, mogą jedynie ''wypłacić'' swoje przedmioty, ale funkcja obstawiania meczy została dla nich zablokowana.

Ciekawe, czy oferty wymian też podpadają pod regulamin?

Ciekawe, czy oferty wymian też podpadają pod regulamin?

Jeśli nie jesteś obywatelem Belgii, Francji, Guany Francuskiej, Gibraltaru, Irlandii, wyspy Man, wyspy Jersey, Martyniki, Polinezji Francuskiej, wyspy Reunion, Mayotte, Turcji, Hiszpanii, Szkocji, Izraela, Wielkiej Brytanii lub Stanów Zjednoczonych, to nie masz się czego obawiać. My, Polacy, obywatelami żadnego z tych państw oczywiście nie jesteśmy. Aby ponownie korzystać z CSGOLounge w stu procentach, musisz jedynie założyć nowe konto, zaakceptować regulamin i pochwalić się przynajmniej 18 latami na karku. Jak to zweryfikują? Trzeba będzie... kliknąć okienko, w którym potwierdzimy swój wiek. I tyle. Na koniec wystarczy podłączyć konto Steam i voilà - ponownie możesz korzystać z wszystkich możliwości, które oferuje strona. A teraz czas na małe przemyślenia. Valve w swoim oświadczeniu wspominał, że bez odpowiedniej licencji nie można używać platformy Steam w celach komercyjnych. Więc nawet jeśli portalowi CSGOLounge uda się oddzielić od giganta, to ciągle podpada pod jeden z punktów w regulaminie. Choć kto wie, może sponsorowanie wielu imprez przez właścicieli CSGOLounge sprawi, że Valve z przymrużeniem oka pozwoli na jej działanie?

Zamknięcie tej strony może wielu zaboleć...

Zamknięcie tego serwisu może wielu zaboleć...

[źródła: pcgamer.comeurogamer.netcsgolounge.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze