''Spójrzcie tylko na te smoki!'

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 26 Wrzesień 2016
  • Komentuj 2

Minecraft przenosi się do starożytnych Chin

Minecraft przenosi się do starożytnych Chin

Zapowiedziane właśnie rozszerzenie Chinese Mythology Mash-Up pojawi się już czwartego października i zabierze graczy do mistycznego świata dalekiego wschodu.  Minecrafta już teraz można uznać za grę legendarną. Pomysł Markusa ''Notcha'' Perssona na stworzenie otwartego świata, który gracz może niemal dowolnie kreować, podbił serca milionów ludzi na całym świecie. Nic dziwnego, że Microsoft kupił grę za ponad dwa miliardy dolarów. O Minecrafcie pisałem nie raz, nie dwa. Czy to w kontekście produkcji od Telltale, problemów z filmową wersją gry, czy edukacyjnej wersji Minecrafta. Uniwersum gry należącej dziś do Microsoftu jest naprawdę duże, a właśnie zapowiedziano, że jeszcze się powiększy. Wszystko za sprawą dodatku ''Chinese Mythology Mash-Up'', który został zapowiedziany podczas konwentu Minecon. Od czwartego października będziecie mogli ''przemierzać ulice starożytnego miasta, podziwiać smoki, które gnieżdżą się w okolicach górskich szczytów, kontemplować crafting wewnątrz mistycznego klasztoru, czy po prostu cieszyć się wędrówką i odkrywaniem jak wyglądają mobki w starożytnych Chinach''. W dodatku znajdzie się jeszcze miejsce dla 41 nowych skinów oraz 13 nowych utworów muzycznych nawiązujących do chińskiej kultury. Sami możecie zobaczyć jak to wszystko będzie wyglądało:
Chinese Mythology Mash-Up będzie kosztował Was pięć dolarów, więc około 20 złotych. Ale! Tego samego dnia, w którym DLCek pojawi się na rynku Mojang przygotowuje jeszcze jedną niespodziankę - darmowy update. Znajdziecie w nim: niedźwiedzie polarne wraz z dziećmi, nowe przedmioty (pole buraków), niespotykane wcześniej lokacje ( między innymi igloo) czy nowe voxele (choćby buraki czy trawiasta ścieżka). Po więcej informacji zapraszam tutaj. I teraz uwaga: Chinese Mythology Mash-Up pojawi się tylko na konsolach. PC dostanie co prawda wspomniany wyżej update, ale gracze będą musieli na niego poczekać do 18 października.

Nachodzi chińska mitologia!

Nachodzi chińska mitologia!

[źródło: gamespot.comgameinformer.comnews.xbox.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze