South Park celuje w gry

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 17 Czerwiec 2016
  • Komentuj 1
Bezkompromisowy, nie oszczędzający nikogo i nie przejmujący się żadnymi świętościami - taki jest South Park i własnie za to go kochamy. Okazuje się, że jego przyszłość może zależeć bardziej do gier niż telewizji.  Wydana w 2014 roku gra South Park: The Stick of Truth, która mimo tego, że nie była pozbawiona kilku małych błędów, doskonale wpisywała się w to co pociągało nas w serialu. Były nasze ulubione postacie i klasyczny już dla tej kreskówki humor. Słowem - grając w Kijek Prawdy można było naprawdę się uśmiać. Ale kiedy w Ubi wyszedł z propozycją zrobienia drugiej gry to zarówno Trey Parker jak i Matt Stone, czyli panowie odpowiedzialni za serial, nie byli za bardzo przekonani. Dużo bardziej pociągało ich stworzenie kolejnego filmu pełnometrażowego. Jednak ciężko się było im nie zastanawiać ''co by było gdyby''.
''Jeśli zrobilibyśmy tą grę to czym by była? Mamy teraz cały ten bajzel z superbohaterami'' myśleli twórcy. ''Jakbyśmy taką grę nazwali? Stanęło na The Fractured But Whole. Wtedy my: to taki świetny tytuł ziom. Musimy zrobić tą grę.''. W dosłownym tłumaczeniu tytuł nazywa się ''Spękany, ale cały'', choć angielska nazwa to gra słów, którą należy odczytywać jako ''Spękany odbyt''. Nie wiadomo jeszcze jak będzie brzmiał oficjalny tytuł nowego South Park po polsku. Szybko okazało się, że spora część graczy w The Stick of Truth nigdy nie słyszała o tym, że South Park to przede wszystkim serial. ''Byliśmy zaskoczeni kiedy dowiedzieliśmy się jak dla wielkiej ilości ludzi gra była pierwszym kontaktem z South Park'' mówi Parker. ''Wszystkie te dzieciaki mówiły: ''kocham tą grę! Myślicie, że jest jakiś serial?'' dodaje. Dlatego Parker wspólnie z Stone'm zdecydowali, że takiego zjawiska nie mogą zignorować. ''Jesteśmy graczami, a granie to wielka część South Park'' mówią zgodnie. ''Mogliśmy zrobić film, ale zamiast tego woleliśmy grę''.

Najlepszy superbohater... ever.

Najlepszy superbohater... ever?

Na koniec zrzucają prawdziwą bombę: ''Myślę, że za 20 czy 10 lat ludzie będą dużo więcej grali. Może w tym właśnie leży przyszłość South Park?'' zastanawia się Stone. Kto śledzi odcinki serialu ten na pewno widział, że przedostatni sezon z grami miał bardzo dużo wspólnego, że wspomnę choćby o odcinku w którym wystąpił PewDiePie:
The Fractured But Whole porzuca klimaty fantasy jakie widzieliśmy w Kijku Prawdy na rzecz motywu z superbohaterami. Jako nowy dzieciak w miasteczku wraz z drużyną staniemy na przeciw Profesorowi Chaosowi. Premiera 6 grudnia tego roku. [źródło: gameranx.comdigitalspy.comew.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze