Ruiner jedzie do Hollywood

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 13 Grudzień 2017
  • Komentuj 1

W Hollywood coraz częściej sięga się po gry i to już nawet nie takie z pierwszych stron branżowych portali. Firma DJ2 Entertainment ogłosiła nabycie praw do filmowej adaptacji gry Ruiner warszawskiego studia Devolver Digital. Producentem filmu ma zostać Luc Besson, znany francuski reżyser, który za kamerą stawał choćby w Piątym Elemencie czy Taxi.

Ruiner to nadal świeża produkcja, bo światło dzienne ujrzała raptem we wrześniu tego roku. Akcja gry zabiera nas do schyłku XXI wieku gdzie istnieje wyraźny podział na bogaczy i zwykłych szarych obywateli. Miastem Rengkok rządzi korporacja Heaven oferująca najbogatszym klientom wszelkie rodzaje luksusu w wirtualnej rzeczywistości. Jeśli nie jesteś wystarczająco zamożny to cóż... Rengkok ma specjalnie przygotowane dzielnice, należałoby powiedzieć getta, w których w opłakanych warunkach żyje większość populacji. Zresztą zerknijcie na trailer:

W grze wcielamy się w tajemniczego faceta w masce, zapewne przyszłego głównego bohatera filmu, w jego misji uwolnienia swojego brata z rąk bardzo nieprzyjemnych ludzi. W jego zadaniu pomoże mu bezimienna pani haker.

Jak donosi serwis Deadline, fabuła stworzona przez odpowiedzialne za grę Devolver Digital skusiła Hollywood. Amerykanie z DJ2 Entertainment zdecydowali się wykupić prawa do filmowej adaptacji gry. Na razie jest sporo za wcześnie żeby mówić o tym kto zostanie reżyserem i komu zostanie powierzona rola głównego bohatera, ale już teraz mówi się o Lucu Bessonie jako producencie filmu. Prace nad ekranizacją mają ruszyć w przyszłym roku.

Nie jest to pierwsza inwestycja DJ2 Entertainment w polską grę. W sierpniu dotarły do nas informacje, że DJ2 zdecydowało się wykupić prawa do serialowej adaptacji innej polskiej gry - Serial Cleaner. Można więc założyć, że rok 2019, bo to chyba najszybszy termin kiedy obie produkcje miałby pokazać się na kinowych i telewizyjnych ekranach, należał będzie do polskich gier? Przypomnę, że wciąż czekamy na Wiedźmina od Bagińskiego, ale chyba wszyscy mamy nadzieję, że Netflix nie każe nam czekać do 2019 roku na premierę.

Po średnim Ghost in the Shell, może Ruiner zachwyci publikę?

[źródło: deadline.comdj2entertainment.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze