Hidden Deep to klaustrofobiczny thriller sci-fi

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 28 Styczeń 2021
  • Komentuj 0

Polski deweloper Cogwheel Software oraz wydawca Daedalic Entertainment ogłaszają wydanie najnowszej gry PC Hidden Deep w 2021 r. W tym thrillerze z gatunku sci-fi gracze zanurzą się w głąb oceanu i zbadają tajemniczy ośrodek, zamieszkały przez obce istoty, pełen niebezpieczeństw i szybkiej akcji. Gracze ciekawi tytułu mogą wypróbować darmową wersję demo podczas Festiwalu Gier na Steamie w dniach 3-9 lutego.

Gotowi na klaustrofobiczne, a w dodatku polskie Hidden Deep?

W Hidden Deep gracz poprowadzi ekipę czterech naukowców do tajemniczego kompleksu badawczego, znajdującego się 1,6 km pod powierzchnią oceanu. Zadaniem ekipy jest wyjaśnienie zagadkowego zniknięcia członków poprzedniej misji badawczej.

Atmosfera gry czerpie inspiracje z mrocznych tytułów science fiction z lat 80. i 90., jak Obcy czy Coś oraz pierwszego tytułu z serii Half-Life. Gracz będzie miał do dyspozycji liczne narzędzia, którymi musi utorować sobie dalszą drogę, omijać pułapki i kryjówki obcych. Ale przede wszystkim nie może dać się pożreć mieszkańcom obiektu (w tym członkom własnej załogi!).

Cechy gry:

  • Oparty na misjach tryb dla pojedynczego gracza, w którym można kontrolować załogę bezpośrednio lub poprzez wydawanie rozkazów.
  • Tryb fabularny, obejmujący ponad 50 ręcznie stworzonych poziomów, składających hołd klasykom sci-fi z lat 80. i 90.
  • Tryb przetrwania z generowanymi losowo poziomami, oferujący szybką i intensywną akcję.
  • Odkrywanie podwodnych jaskiń przy użyciu haków, skanerów, dronów, ciężkich maszyn...
  • Podstępne i śmiercionośne istoty obce, pułapki otoczenia i inne ukryte zagrożenia, które uprzykrzają graczom życie – i dostarczają zabawy!

Hidden Deep ukaże się na Steam w 2021 r. Od 3 do 9 lutego będzie można wypróbować demo gry podczas nadchodzącej edycji Festiwalu Gier.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze