Polska partyzantka trafi do Call of Duty

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 20 Styczeń 2018
  • Komentuj 5

Przez ponad miesiąc posiadacze CoD:WWII będą mogli wziąć udział w wydarzeniu The Resistance, w którym zobaczymy także walczących Polaków.

Nie wiem czemu, ale Polska historia czasów II Wojny Światowej nie jest jakoś szczególnie eksploatowana przez twórców gier. Szkoda, bo przecież możemy się pochwalić największą podziemną organizacją walczącą z hitlerowcami spośród wszystkich okupowanych krajów Europy, mowa oczywiście o Armii Krajowej.

Może wydarzenia The Resistance nie można nazwać ''polskim dodatkiem'', ale nasi partyzanci, z flagami i symbolami Polski Walczącej, pojawią się w grze. Od 23 stycznia do 27 lutego posiadacze CoD:WWII będą mogli za darmo sprawdzić, jak walczyły oddziału ruchu oporu stawiające opór niemieckim najeźdźcom.

Do wykorzystania dostaniemy nowe bronie, jak choćby zbudowany chałupniczymi metodami Volkssturmgewehr. Obok niego pojawi się nóż taktyczny, pistolet do cichej eliminacji przeciwników i umiejętność zakłócania mini mapy przeciwnika. Partyzanci otrzymają też swoje własne zestawy ubrań.

Polska dywizja trafi do CoDa

Obok polskiej dywizji (klasy postaci w CoD:II nazywamy dywizjami) w szeregach The Resistance pojawią dwie francuskie jednostki powietrzno-desantowe oraz radziecka dywizja piechoty. Sledgehammer Games dodaje też nowe tryby do gry w postaci Demolki i Polowania na Rekwizyty i podwoi zdobyte przez Was doświadczenie.

Cały event The Resistance ma na celu skłonić graczy do kupna planowanego na 30 stycznia pierwszego dodatku od CoD:WWII o takiej samej nazwie jak przyszłotygodniowe wydarzenie. Dostaniemy w nim nowe mapy, nowy rozdział o zombie oraz operację do trybu Wojna.

[źródło: youtube.comcallofduty.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze