Rozdano Złote Joysticki!

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 19 Listopad 2016
  • Komentuj 8

Tegoroczną galę zdominował Overwatch

Tegoroczną galę zdominował Overwatch

Ogromnych zaskoczeń tegoroczne Złote Joysticki nie przyniosły i drogocenne statuetki powędrowały do faworytów. Największymi zwycięzcami tegorocznej gali został Overwatch, Dark Souls 3, Pokemon Go i oczywiście Wiedźmin 3: Krew i Wino. Szczególnie zadowolony z siebie musi być Blizzard, którego Overwatch zgarnął aż pięć statuetek. Gracze wybrali najnowszego shootera spod znaku Zamieci najlepszą, oryginalną grą tego roku, najlepszą grą multiplayer, najlepszą grą turniejową, grą z najlepszym momentem oraz najlepszą grą dostępną na PC. Trochę się tego zebrało. Ale! Blizzardowi nie udało się zgarnąć statuetki dla tej najlepszej gry roku, bo ta powędrowała do Dark Souls 3. W tej kategorii, obok Dark Souls 3 i Overwatacha, startował Deus Ex: Mankind Divided, Rise of the Tomb Raider czy... No Man's Sky. Gra studia Hello Games walczyła w aż siedmiu kategoriach, ale Sean Murray i spółka ostatecznie skończyli bez statuetki.

Geralt jak zwykle na luzie

Geralt jak zwykle na luzie

Co powinno cieszyć graczy z nad Wisły to kolejny sukces CD Projekt Red, które to zostało ogłoszone najlepszym tegorocznym studiem. Całkiem nieźle poradził sobie Wiedźmin 3, który w zeszłym roku dosłownie wyciął konkurencję. W tym roku w szranki stawał dodatek Krew i Wino, któremu udało się ostatecznie zdobyć aż trzy nagrody: za najlepszą narrację, projekt wizualny oraz za występ Douga Cockle'a, który w angielskojęzycznej wersji gry wciela się w Geralta. Dwóch statuetek doczekał się także absolutny hit tegorocznych wakacji czyli Pokemon GO, który zgarnął dwa Joysticki. Pierwszy został mu przyznany jako innowacji roku, drugi za tytuł najlepszej gry przeznaczonej na urządzenia mobilne.

Najbardziej czekacie na Andromedę

Najbardziej czekacie na Andromedę

W głosowaniu gracze wyrażali także swoje nadzieje co do nadchodzących tytułów. Tym najbardziej przez Was oczekiwanym okazał się Mass Effect Andromeda. Jeśli idzie o gry niezależne to tutaj królował Firewatch, a nagroda za najlepszy dźwięk w grze powędrowała do Fallouta 4. Grą roku na Xboxie One ogłoszono Rise of the Tomb Raider, w przypadku PS4 nagrodę zgarnął Uncharted 4: A Thief’s End, a najlepszą grą na Nintendo zostało The Legend Of Zelda: Twilight Princess HD. Za najlepszą platformę do gier uznano w tym roku Steama, który w pokonanym polu zostawił Google Play, PlayStation 4 czy Xbox One, ale podczas gali rozdania statuetek nagrodzono też e-sportowców. I tak za najlepsze zagranie uhonorowany został Marcelo "coldzera" David za tą akcję:
[źródło: gamesradar.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze