Korea walczy z molestowaniem w grach

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 17 Wrzesień 2018
  • Komentuj 8

Wstyd się przyznać, ale jestem jedną z pierwszych osób w zespole, która zaczyna się wydzierać na drużynę moją i przeciwną (na szczęście na Discordzie więc unikam wojen). Głupie wybory postaci, parszywe statystyki współgracza, nie wiele trzeba, by wytrącić mnie z równowagi. Wystarczy, że jako tank lub healer mam złoty medał w zadanych obrażeniach, a moja frustracja już sięga zenitu, a moi towarzysze dostają setki zbędnych komunikatów-rad. Mimo wszystko staram się być miła, i dopóki ktoś nie obraża mojego zespołu, to raczej nie jestem niegrzeczna. Czasem jednak emocje sprawią, że człowiek wybucha, a epitety lecące między zawodnikami zamieniają się w prawdziwą wojnę słowną. Potem jest przykro, ludzie zdenerwowani, gra zespołowa leży, a ktoś się wykrusza z teamu i opuszcza mecz. W takich grach bywa bardzo fajnie, ale też bardzo smutno.

Korea Południowa chce walczyć z takim zachowaniem, wprowadzając ustawę, która pozwoli karać sprawców przemocy werbalnej, również na tel seksualnym. Koreański Komitet ds. Równouprawnienia i Rodziny zaliczył Overwatcha do grona gier, w których nękanie jest praktyką powszechną, stawiając go jako przykład. I chociaż Blizzard walczy z problemem, a reporty za nękanie na czacie sypią się na potęgę, to jednak skala problemu maleje bardzo powoli.

Your account has previously been suspended from Competitive Play during three or more seasons. As a result of this continued pattern of behavior, you may no longer participate in Competitive Play matches in the current or future competitive seasons of Overwatch. Other game modes of Overwatch including Quick Play, the Arcade, and the Game Browser are still available for you to play.

Od kiedy wprowadzono system pochwał jak na dłoni widać ludzi, którzy są podejrzani i niezbyt chętni do współpracy. Jeśli ktoś jest słaby, ma niski poziom endorsmentów i zaczyna pyskować na czacie, łatwo dopasować go do trolla i zgłosić za naruszenie zasad. Raz ukarani, będą padać ofiarą czasowego bana znacznie częściej, aż w końcu pozbędziemy się toksycznego otoczenia... No żartuje, nie da się!

Your recent communication behavior is not in line with how most Overwatch players communicate. You have been reported multiple times for Abusive Chat, and further reports may result in you losing communication privileges or being suspended. Please help us create the best possible Overwatch community by staying positive and not resorting to hateful, discriminatory, obscene, or disruptive messages.

Your recent behavior in game is not in line with how most Overwatch players act. You have been reported multiple times for Inactivity and/or Griefing, and further reports may result in a gameplay suspension. Please help us create the best possible Overwatch community by staying positive and avoiding actions intended to disrupt Overwatch games.

Korea nie pierwszy raz zaostrza prawo wobec graczy i osób łamiących zasady gry fair play. Wytaczali już sprawy sądowe za hackowanie, molestowanie, a także pozbywali się z drużyn graczy, którzy wykorzystywali swoje fanki w wiadomych celach... Wciąż pracują nad odpowiednimi metodami walki z takich zachowaniem, ale z ich postępowym podejściem do tworzenia ''prawa graczy'' z pewnością coś szybko uda się wymyślić, jeśli perm-ban nie pomoże oczywiście.

Thank you for your report. Players who violate our policies disrupt Overwatch games for everyone, and your reports help us identify them.
While we can’t provide specific details about account penalties, your recent reports led to actions against a player and their account. Your reports make Overwatch a friendlier place for everyone. Thanks!
If you come across more bad behavior, we hope you’ll continue to assist the Overwatch community by reporting it to us.
Regards,
Blizzard Support

Blizzard wprowadził właśnie na serwery testowe specjalne komunikaty (w cytatach), które mają ostrzegać i informować o krokach podjętych przez nich wobec graczy. Trochę niepokoi fakt, że wyjście z meczu (zdarza się, że wywala internet i co wtedy?) skutkuje ostrzeżeniem, a w przyszłości perm banem na rankedy, cieszy natomiast fakt, że ci wielokrotnie zgłaszani przez społeczność również takiego bana otrzymają. Gorzej, że zanim udowodnią mu przewinienia, zostaje on wyciszony na czacie zaraz po zgłoszeniu. Wielu graczy uważa, że brak możliwości komunikacji, to raczej kara dla zespołu niż trolla, ale prawda jest taka, że tacy i tak nie mają nic mądrego do powiedzenia. :)

[Źródła: reddit.comoverwatch, polygamia.pl]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze