Ring of Elysium: premiera za tydzień ( z małym ale)

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 13 Wrzesień 2018
  • Komentuj 3

Zima, mróz, burze śnieżne, lawiny i oczywiście pozostali gracze - takie przeszkody na drodze do zwycięstwa będziecie musieli pokonać w najnowszym battle royale od Chińczyków z Tencent. Premiera na Steamie już 19 września (ale z haczykiem).

Ring of Elysium, poprzednio znane pod nazwą Europa, zabiera gracza do pokrytej śniegiem tundry, gdzie jako jeden z turystów, miło spędzacie czas. Jeździcie na snowboardzie, zwiedzacie okolicę skuterem śnieżnym, latacie na lotni - generalnie świetnie się bawicie. Wszystko się kończy, kiedy okolicę nawiedza fala mrozów, a mała miejscowość Mt. Dione zostaje odcięta od świata. Po turystów zostaje wysłany helikopter ratunkowy, ale miejsca w nim starczy tylko dla czterech szczęśliwców.

Naszym zadaniem jest być jednym z tych czterech graczy, którzy odlecą helikopterem w siną dal. Co ciekawe - te cztery miejsca nie są zarezerwowane dla drużyny grającej w squadzie, a po prostu dla czterch graczy, mogą to być też cztery osoby grające solo. Nie musicie więc być ostatnią osobą na mapie, żeby załapać się na przejażdżkę. 

Ma to nieco zmienić dynamikę i sposób gry, bo choć gramy solo, to będziemy mogli wchodzić w nieformalne sojusze z innymi graczami mające zapewnić nam miejsce w helikopterze. Przemieszczanie po mapie mają zapewnić nam przeróżne środki transportu - na trailerze widzimy choćby deskę snowboardową, skuter śnieżny czy lotnię. Interesująco wygląda też system pozwalający nam wspinać się na pionowe ściany.

Brzmi interesująco? Dodam jeszcze, że gra jest darmowa, a jej premiera na Steamie będzie miała miejsce 19 września, a więc już w przyszłym tygodniu. Battle royale warty wypróbowania? Tak, ale jest jedno ''ale'':

Na ten moment gra nie trafi do Europy (trochę dziwne jak na grę, która jeszcze do niedawna nazywała się Europa), ze spokojem na premierę mogą czekać gracze z Ameryki Północnej oraz Chin. Być może do czasu premiery Tencent zmieni zdanie i jednak pozwoli nam wypróbować swojego battle royale. 

Ostatnia rzecz: tylko ja miałem w pewnym momencie wrażenie, że patrzę na trailer jakiejś gry o zimowych sportach ekstremalnych?

[źródło: youtube.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze