Co w sieciówkach piszczy #40

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 29 Lipiec 2018
  • Komentuj 1

Nie będę oryginalny, pisząc, że pogoda jest zabójcza. Od kilku dni mamy fale upału, które nie zachęcają do wychodzenia z domu. No chyba, że nad wodę leżakować z perspektywą na grilla, to wtedy co innego. Niemniej nawet siedzenie w domu, jeśli nie macie klimatyzacji, jest uciążliwe. W tym wszystkim chciałem zwrócić  Waszą uwagę, abyście nie zapominali o nawadnianiu się. W taką pogodę uzupełnianie płynów (nie tylko wysokoprocentowych) jest bardzo ważne. Pamiętajcie, aby dbać o siebie!

Co dzisiaj wypociłem?

1. Twórcy League of Legends robią MMO?!

2. Do Guild Wars 2 wraca Festival of the Four Winds

3. Operacja L.A.T.O. 2018 w War Thunder

4. Szkarłatna Krucjata w Heroes of the Storm!

5.Hentai Battle Royale – nie, to nie żart

6. Dwa tysiące graczy spotka się w Warszawie na wydarzeniu Ingress


1. Twórcy League of Legends robią MMO?!

Nie. Mimo plotek i ewentualnych poszlak, na ten moment Riot Games nie planuje MMO w świecie League of Legends, czy innej gry. Marc ”Tryndamere” Merrill zażartował sobie ze społeczności, sugerując, że coś takiego jest w planach. Niemniej włodarze potwierdzają, że nic takiego nie powstaje. A szkoda!


2. Do Guild Wars 2 wraca Festival of the Four Winds

ArenaNet przywraca Festival of the Four Winds w Guild Wars 2, czyli wydarzenie, którego nie widzieliśmy (nie byliśmy członkami) od czterech lat. Niektórzy gracze GW2 nigdy pewnie w nim nie uczestniczyli, skoro event był niedostępny tak długo. Niemniej to koniec czekania, bowiem zabawa już się rozpoczęła (24 lipca) i potrwa do 14 sierpnia!

Warto wziąć w zabawie udział nie tylko z powodu nagród, czy atrakcji. Festival of the Four Winds jest jednym z ładniejszych eventów, jakie zrealizowano w grach MMORPG, dlatego zachęcam do odwiedzenia Divinity's Reach.


3. Operacja L.A.T.O. 2018 w War Thunder

Gaijin Entertainment, twórcy War Thunder, zapowiedzieli rozpoczęcie Operacji L.A.T.O. 2018. Podczas dwutygodniowego maratonu, który potrwa do dnia 5 sierpnia, gracze mogą odblokować dostęp do dwóch rzadkich czołgów premium – średniego T-34E oraz super ciężkiego IS-7.

Dodatkowo, do ich dyspozycji oddane będą takie nagrody jak: karty bonusowe, skórki, dekoracje, oznaczenia i wiele innych. Aby stać się właścicielem tych rzadkich maszyn, użytkownicy będą musieli sami je skonstruować, wykazując się wysokim poziomem kunsztu.

Wykonując zadania specjalne i uczestnicząc w bitwach, gracze otrzymają plany przydatne do budowy czołgów. Z tych zasobów stworzą elementy czołgów, wśród których znajdą się m.in. główna armata, podwozie czy wieżyczka. Podczas projektowania wiedza o budowie pojazdu okaże się kluczowa, ponieważ spośród wielu dostępnych opcji łączenia części z komponentami tylko jedna poprowadzi do sukcesu. Ale gracze nie muszą się martwić: jeśli wybrana opcja okaże się błędna, wszystkie części zostaną zwrócone.


4. Szkarłatna Krucjata w Heroes of the Storm!

Sally Whitemane, znana jako Sally Białowłosa, już 8 sierpnia pojawi się w Heroes of the Storm jako grywalna postać z uniwersum Warcraft. Będzie to pierwsza reprezentantką klasy priest (disco!), która połączy leczenie sojuszników z zadawaniem obrażeń. Właściwie, zabawą tą bohaterką opierać się będzie na przysmażaniu heretyków, co wpłynie na efektywność przywracania zdrowia. Taaak, Sally jest specyficzna.


5.Hentai Battle Royale – nie, to nie żart

30 lipca na Steamie zadebiutuje kolejna wariacja na temat Battle Royale. Tym razem otrzymamy Hentai Battle Royale, które wyróżniać się będzie skąpa odzianymi bohaterkami w rolach postaci. Poważnie, nic innego poza animcowatymi dziewczynkami w bikini (i nie tylko) z karabinami maszynowymi tam nie zobaczycie. Człon ”hentai” również dodano nieco na wyrost, bo nie ma tutaj żadnej erotyki, czy nawet macek. Z drugiej strony może to i lepiej, bo gra wzbudziłaby niezdrowie zainteresowanie.


6. Dwa tysiące graczy spotkało się w Warszawie na wydarzeniu Ingress

Pierwsza mobilna gra rozszerzonej rzeczywistości od Niantic Inc., twórców Pokémon GO, ma otrzymać kompleksową aktualizację – tytuł zostanie wznowiony niebawem pod nazwą Ingress Prime. W związku z udoskonaleniem gry i dla uczczenia jej aktywnej społeczności, także z Polski, Niantic, we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa, organizuje wydarzenie Cassandra Prime Anomaly.

W dniach od 27 do 29 lipca niemal dwa tysiące graczy stanie (stanęło) do wirtualnej rywalizacji o miasto. Ponadto, fani Ingress mogą spodziewać się wkrótce inspirowanego grą serialu anime Ingress: The Animation na platformie Netflix.

Podobnie będzie (jest!) w ten weekend w Warszawie podczas imprezy (tzw. Anomalii) Cassandra Prime Anomaly. Drużyny graczy-agentów będą się starały zdobyć największą liczbę portali w mieście, używając wirtualnych broni i technologii obronnych. Miejscem wyjściowym Anomalii będzie główna kwatera organizacji NIA, umiejscowiona na czas wydarzenia w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy.


Wybaczcie, ale z powodu upałów nie jestem zbytnio produktywny, więc tyle Wam musi wystarczyć! Do zobaczenia za tydzień.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze