Co w sieciówkach piszczy #44

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 02 Wrzesień 2018
  • Komentuj 4

Meteorologiczna jesień podobno już do nas zawitała, mimo, że do tej astrologicznej jest jeszcze kupa czasu. Dlatego głowa do góry, nie ma się co smucić – może i pogoda przestaje być zachęcająca, tak spójrzcie na to z innej strony! Można teraz LEGALNIE więcej grać. No chyba, że czeka Was kampania wrześniowa na uczelni lub rozpoczęliście rok szkolny. Wtedy mogę tylko powiedzieć, że obiecuję pograć w Waszym imieniu ^^”

Nie denerwuję już Was dalej, tylko o czym to ja dzisiaj bablam?

  1. Yakuza Online? Tak, ale nie u nas
  2. Płatne loot boxy znikają z OW i HotS w Belgii
  3. Destiny 2 zapowiada Porzuconych w niezłym stylu
  4. Cwaniacy znaleźli sposób na zdobycie za darmo unikatowej skórki do Fortnite
  5. Ruszyły zapisy do polskiego World War 3
  6. SCUM usuwa nazistowskie tatuaże z gry

 1. Yakuza Online? Tak, ale nie u nas

Jeśli liczyliście na możliwość pogrania w darmową, japońską mafię w konwencji gry MMO, to srodze się zawiedziecie. Yakuza Online wychodzi na światło dzienne, ale jedynie w Japonii. Na szczęście nie ma żadnej blokady IP, czy czegoś w tym rodzaju, więc prawdziwi fani serii będą mogli pograć. Problemem może być jedynie język oraz wysoki ping – rozwiązaniem pierwszego kłopotu będzie fanowski patch, który pewnie się pojawi, a na drugą kwestię zaradzić może (lecz nie musi) WTFast. Chętnych zapraszam tutaj.


2. Płatne loot boxy znikają z OW i HotS w Belgii

Ustawodawstwo Belgii wymusiło na Blizzardzie zmianę podejścia do kwestii płatnych loot boxów. W efekcie firma zmuszona jest usunąć możliwość kupowania skrzynek z łupami za realne pieniądze oraz gemy w Heroes of the Storm oraz Overwatch. Dotyczy to jednak jedynie Belgii, więc cała reszta może być spokojna – nas to na ten moment nie czeka. Warto jednak zaznaczyć, że skrzyneczki zdobywane za kolejne poziomy dalej będą przyznawane.


3. Destiny 2 zapowiada Porzuconych w niezłym stylu

Nie jestem fanem Destiny 2, bo zwyczajnie zawiodłem się na tym tytule. Niemniej nie mogę nie docenić starań Bungie, aby ich produkcja rzeczywiście była towarem wartym uwagi. I kto wie, może i ja się skuszę, bowiem filmowa zapowiedź kolejnego DLC robi wrażenie. Wiemy od dawna, że jeden z głównych bohaterów umiera, ale dopiero wideo pokazuje, w jakim stylu. Zapraszam do oglądania i być może dania szansy Porzuconym!


4. Cwaniacy znaleźli sposób na zdobycie za darmo unikatowej skórki do Fortnite

Fortnite Battle Royale dostępne jest już od jakiegoś czasu na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym Android. No,  nie na każdym urządzeniu, ale lista jest całkiem spora. Niemniej to Samsunga Note 9 oraz Galaxy Tab S4 budzą największe emocje. Okazuje się bowiem, że za ich zakup otrzymamy unikalną skórkę do gry, Galaxy.

Jest to jednak drogi wydatek, ale prawdziwi fani znaleźli rozwiązania problemu. Udali się do saloniku Samsung i instalowali grę na wystawowych modelach odpowiedniego smartfona. Następnie logowali się na swoje konto w Fortnite, rozgrywali na szybko trzy gry i przypisywali sobie skórkę. W ten sposób bez wydawania gotówki otrzymywali unikatową skórkę. Samsung wkrótce zorientował się, że coś jest na rzeczy i zablokował taką możliwość. Co ciekawe, wbrew stereotypom sytuacja miała miejsce w Ameryce, a nie Polsce ;)


5. Ruszyły zapisy do polskiego World War 3

The Farm 51 spodziewając się dużego obłożenia na serwerach podczas startu World War 3 we Wczesnym Dostępie na Steam, wzywa oddziały wsparcia do przetestowania infrastruktury serwerów. Wszystko po to, aby upewnić się, że wyczekiwana przez graczy premiera przebiegnie gładko i sprawnie. Z radością zatem informujemy, że właśnie ruszył nabór do zamkniętych testów technicznych!

Wszystkich chętnych odsyłam do rejestracji pod ten adres.


6. SCUM usuwa nazistowskie tatuaże z gry

Nie ma tygodnia bez kontrowersji, prawda? Tym razem szumnie zrobiło się o SCUM, czyli sieciowym survivalu, który dostępny jest od niedawna na Steamie w formie Early Accessu. Sama produkcja zapowiada się całkiem przyzwoicie, ale narobiła sobie złej sławy. Otóż w paczce fundatorskiej deluxe znalazła się paczka z tatuażami. Znaleziono w niej dwa, które wzbudziły spore zamieszanie – żelazny krzyż z czaszką w środku oraz liczby 14 i 88.

Oba symbole (specyficzny krzyż i liczby zestawione razem) są charakterystycznymi znakami, kojarzonymi z nazizmem. Jak możecie się domyślać, szum wywołany z tego powodu był spory. Początkowo deweloperzy bronili się przed zarzutami, zwracając uwagę, ze tatuaże mają podkreślać więzienny klimat gry (tak, gramy zakapiorami) oraz przedstawić ich specyficzną kulturę. Do tego twórcy podkreślali, że nie mogą usuwać każdego elementy z gry, który rani kogoś uczucia, bo wtedy nic by nie zostało.

Niemniej do sprawy włączył się wydawca. W efekcie wszyscy przeprosili i podkreślili, że nie chciano nikogo urazić. Tatuaże z kolei zniknęły z gry, a SCUM jest sprawdzane pod kątem obecności większej ilości tego typu treści.


I to by było na tyle! Co sądzicie o zamieszczaniu kontrowersyjnej symboliki w grach? Jej obecność powinna czemuś służyć, czy każdy może dodać, jak mu się żywnie podoba?

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze