Co w sieciówkach piszczy #28

 • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
 • Opublikowano: 29 Kwiecień 2018
 • Komentuj 6

Dzisiaj nie mam dla Was żadnej, specjalnej pogadanki. Rozpoczyna się majówka, a ja planuję wylegiwać się brzuchem do góry. Pogoda jak do tej pory dopisuje i nawet komputer tak nie ciągnie do siebie. Polecam zatem korzystać z uroków tego, co za oknem (mimo słabej grafiki), bo PC, czy konsola nie uciekną. Taki mały detoks od gier również dobrze Wam zrobi. Znaczy, mnie na pewno!

Leniwie dzisiaj będę opowiadał o:

 1. Podarujcie znajomemu saldo Blizzard, ale nie to na swoim koncie
 2. Deckard Cain już usypia graczy w Heroes of the Storm
 3. League of Legends wywróci gry rankingowe do góry nogami
 4. Wild West Online w maju opuści Early Access
 5. Radical Heights nie radzi sobie na rynku
 6. Battle royale w grze MMORPG!
 7. Paladins dostaje własne Karnety Bojowe
 8. Destiny 2 wysyła nas na Marsa do walki z Rasputinem

1. Podarujcie znajomemu saldo Blizzard, ale nie to na swoim koncie

Blizzard zaktualizował funkcje w swoim internetowym sklepiku. Możecie teraz podarować znajomemu saldo Blizzard, czyli ich cyfrową walutę. Problem tylko w tym, że nie możecie przekazać gotówki, którą już posiadacie na koncie. Zamiast tego przy doładowaniu portfela możecie wybrać opcję przekazania pieniędzy na konto znajomego.

W ten sposób możecie zasilić ich portfel. Skąd takie ograniczenie? Sporo osób wzbogaca swoje saldo Blizzard poprzez wymianę tokenu z World of Warcraft na wirtualną gotówkę. W ten sposób nie wydając realnych pieniędzy kupują ze sklepu Blizzarda gry, pakiety kart czy inne rzeczy. Firma najwidoczniej nie chce, by takie osoby uzupełniały konta innych graczy (co dawałoby sporo możliwości do przekrętów).


2. Deckard Cain już usypia graczy w Heroes of the Storm

Kultowa postać z uniwersum Diablo zasiliła szeregi bohaterów Nexusa. Piastuje rolę herosa wsparcia/pomocnika. Potrafi całkiem skutecznie leczyć (rzuca eliksirami!), pieczętować oraz spowalniać przeciwników swoją Kostką Horadrimów.

Najciekawiej jednak prezentują się jego superzdolności. Jedna rzuca ruchome tornado z księgi (w angielskiej wersji nazywa się Lorenado!), druga z kolei usypia przeciwników. Dlaczego? No cóż, Deckard Cain używa wtedy swojego legendarnego tekstu, „Zostań na Chwilę i Posłuchaj”, i zaczyna swą nudną opowieść… Ze swojej strony dodam, że dawno tak dobrze się nie bawiłem, grając nową postacią w Heroes of the Storm.


3. League of Legends wywróci gry rankingowe do góry nogami

Wielkie zmiany nadciągną do gry MOBA od Riot Games już w 2019 roku. Pakiet zmian jest ogromny i całość znajdziecie w tym miejscu. Ja jedynie wspomnę, że zmniejszona zostanie ilość dywizji, a zamiast tego dodane zostaną dwie nowe rangi (będzie coś niżej niż Brąz!). Prócz tego przebudowany zostanie system placementów, a sezon zostanie podzielony na trzy części.

Na deser najlepsze – każda pozycja/rola w grze otrzyma swój własny system rankingowy. Oceniani zatem będziemy nie tylko ze względu na umiejętności, ale na to, jak sprawdzamy się w roli tanka, healera, itd. W efekcie przeciwnicy i sojusznicy będą dobierani tak, by jak najlepiej oddziaływać na naszą specjalizację.


4. Wild West Online w maju opuści Early Access

Jest to nietypowa wiadomość, bo ten mały Dziki Zachód spędził we Wczesnym Dostępie ledwie kilka miesięcy. Deweloperzy twierdzą jednak, że najwyższa pora stanąć na własnych nogach. Wild West Online będzie miało swoją oficjalną premierę 10 maja. W ogóle, co to za gra? To taki skromniejszy Red Dead Redemption, ale na PC-ty. Wraz z premierą gra otrzyma szereg nowości, jak możliwość robienia własnego alkoholu, konflikty frakcji, duże wydarzenia PvP, czy misje PvE.


5. Radical Heights nie radzi sobie na rynku

LawBreakers dogorywa, a Radical Heights wcale nie radzi sobie lepiej. Nowy battle royale Cliffa Bleszinskiego i jego studia Boss Key Productions nie jest w stanie rywalizować z konkurencją. Początkowo nowy tytuł ogrywało ponad 12 tysięcy osób, a raptem po dwóch tygodniach możemy spotkać tylko 2 tysiące aktywnych graczy.

Sytuacji nie polepszają negatywne recenzje na Steamie i ogólne niezadowolenie graczy. Pomysł na umieszczenie battle royale w kolorowych latach 80., oraz zmienienie formatu zabawy to nie wszystko - Radical Heights kuleje bowiem mechanicznie i jest zwyczajnie brzydkie. Nawet darmowy Early Access nie tłumaczy stanu gry.


6. Battle royale w grze MMORPG!

Tak, moda na ten gatunek rozpędziła się na całego. Azjatycki Moonlight Blade będzie jednym z pierwszym MMORPG-ów na świecie, który wprowadzi pełnoprawny tryb battle royale. W zasadzie omawiana produkcja nie zmieni nic w zasadach zabawy – będzie zrzut z powietrza, zmniejszające się pole bitwy, szukanie łupów w budynkach oraz rywalizacja każdy na każdego. Niestety, nie wiadomo kiedy ten tytuł zawędruje do Europy.


7. Paladins dostaje własne Karnety Bojowe

Znane lepiej jako Battle Pass. Takie coś trafiło do Paladins wraz z aktualizacją OB. 70, która weszła na serwery 25 kwietnia. Ten patch wprowadzi pierwszy w historii gry Battle Pass. Hi-Rez od razu zapowiada, że do końca roku będą jeszcze dwa Karnety Bojowe (w sumie trzy Battle Passy w 2018 roku).

Battle Pass w Paladins kosztować będzie 500 Crystals. Pierwszy sezon potrwa od 25 kwietnia do 18 lipca. Posiadanie Karnetu Bojowego daje również 50% bonus do zdobywanego złota i innych punktów. Co 10 poziomów konta, posiadacze Battle Passa otrzymają specjalne nagrody, przykładowo “RIP” Death Stamp. Do tego dochodzą unikalne skórki czy animowane spreje.

Za samo kupienie Karnetu Bojowego otrzymamy od razu nagrody (wierzchowca, animowany awatar). Potem, w trakcie levelowania go, będziemy mogli zgarnąć ponad 50 przedmiotów kosmetycznych. Gracze, którzy NIE kupią Karnetu Bojowego również otrzymają pewne nagrody za expienie. Przykładowo skrzynki Gold oraz Diamond! Hi-Rez uspokaja, że jeśli kupicie Battle Pass później, to dostaniecie również wszystkie prezenty wstecz.


8. Destiny 2 wysyła nas na Marsa do walki z Rasputinem

Nowe rozszerzenie do Destiny 2 sprawi, że zwiedzimy skutego lodem Marsa. No, nie do końca, bowiem sztuczna inteligencja o nazwie Rasputin zbudziła się i szaleje. Pełni ona funkcję tytułowego Warmind tego DLC, co nikogo nie powinno dziwić – AI sprawiło, że lód na Marsie topnieje i grozi nam kolejny kryzys. Przy okazji ujawnione zostają różne tajemnice, które skrywała lodowa powłoka.  Dodatek zadebiutuje 8 maja wraz z aktualizacją PvP oraz trybem hordy, nazwanym tutaj Hive Escalation Protocol.


Ja już szybko zbieram leżak, okulary przeciwsłoneczne oraz dobrą książkę – polecam serię Pierwsze prawo, autorstwa Joe Abercrombiego – i lecę się byczyć! Do zobaczenia!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze