Remake Piasków Czasu wyjdzie… kiedyś!

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 07 Luty 2021
  • Komentuj 0

Kiedyś to były gry, teraz to nie ma gier. Tak rzec można by, patrząc na zatrważającą ilość remake’ów oraz remasterów leciwych produkcji. Z drugiej strony jeśli jest jakiś klasyk, który jest po prostu uniwersalnie dobry, to czemu nie ubrać go w nowe łaszki i dać graczom po raz drugi? Jasne, to zarabianie kolejny raz na tym samym, ale z innej strony pozwala młodym osobom zapoznać się z czymś kultowym bez męczenia się z pewnymi archaizmami.  Do tego i stare pryki (jak ja np.) mogą poczuć moc nostalgii. Dlatego z pewną nadzieją patrzyłem na Prince of Persia Piaski Czasu i nadal patrzę, i tak patrzę i wygląda na to, że długo przyjdzie mi patrzeć, bowiem premierę odnowionej wersji odwołano.

Prince of Persia Piaski Czasu wyjdą… kiedyś!

Ten tytuł trafia w sedno tematu. Ubisoft poinformowało bowiem, że remake Prince of Persia Piaski Czasu dostaniemy kiedyś. Nie wiadomo kiedy, bowiem zdecydowano się na przesuniecie premiery na bliżej nieokreślony czas. Pierwotnie tytuł miał zadebiutować w styczniu tego roku, ale w grudniu 2020 roku poinformowano p przełożeniu debiutu na marzec. Jak widzicie i w marcu gry nie zobaczymy.

Prince of Persia: Piaski Czasu Remake to w ogóle kontrowersyjny tytuł. Pierwszy zwiastun z września zeszłego roku wywołał wiele krzyków oburzenia, że Ubisoft zabija klasyka. Było w tym sporo racji, bowiem całość nie wygląda zbyt dobrze. I weźcie pod uwagę, że korzystam tutaj z cenzuralnego i wybitnie delikatnego określenia. Co jednak ciekawe, inna prezentacja pokazała odnowione Piaski Czasu już w zdecydowanie lepszym świetle. Ciągle jest zatem nadzieja!

Ubisoft zapewnia, że wykorzysta ten (nieograniczony) czas, aby poprawić omawianą grę. Miejmy jednak nadzieję, że dane jej będzie w ogóle wyjść, a nie przypadkiem trafi do niebytu…

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze