Rekord PUBGa pobity, nowym królem Fortnite

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 09 Luty 2018
  • Komentuj 3

Bitwa battle royalów trwa w najlepsze. Zarówno PUBG jak i Fortnite osiągają niesamowite liczby, ale to produkcja Epic dzierży na ten moment rekord największej ilości jednocześnie zalogowanych graczy.

Wiemy już, że po raz pierwszy od początku pojawienia się Playerunknown's Battlegrounds na rynku, gra nie zanotowała przyrostu jeśli idzie o średnią liczbę graczy. Średnia, średnią, ale 3,2 miliona jednocześnie zalogowanych graczy musi robić wrażenie i Brendan Greene oraz PUBG Corp. mogą spać spokojnie. Przynajmniej na razie.

Fortnite leaderem liczby jednoczesnych graczy

Choć 3,2 miliona jednoczesnych graczy to ogromna liczba, to Fornite'owi od Epic udało się właśnie ten rekord pobić. Na swojej oficjalnej stronie Epic chwali się, że w ostatnią niedzielę przed burzą uciekało jednocześnie 3,4 miliona ludzi. I to pomimo tego, że przez cały weekend serwery Fortnite'a sprawiały niemałe problemy. Mało tego - w tym samym oświadczeniu, w którym studio chwali się nowym rekordem pyta też... czy jakiś zdolny informatyk nie szuka pracy przy rozwiązywaniu takich problemów, jakie w weekend dotknęły Fortnite'a.

Co ciekawe - to właśnie weekendowy sukces Fortnite'a był przyczyną wszystkich niedogodności. Gracze zwyczajnie zapchali serwery gry, przez co pojawiły się trudności z matchmakingiem, a niektórzy chętni w ogóle nie mogli odpalić gry. Epic weekendowe komplikacje bierze na klatę, ale winne całemu zamieszaniu jest tempo z jakim Fortnite zdobywa nowych graczy. W oświadczeniu możecie przeczytać, że:

Niesamowitym przeżyciem było rozwinięcie Fortnite z 60 tysięcy jednoczesnych graczy do obecnych 3,4 miliona w zaledwie kilka miesięcy, dzięki czemu mamy prawdopodobnie największą PC/konsolową grę na świecie! Wszystko to udało się osiągnąc małemu zespołowi weteranów w zaledwie kilka miesięcy - i chętnie widzielibyśmy kilku ludzi jak Ty sam, by przyłączyli się do Epic w tej podróży.

Jak długo rekord Fortnite się utrzyma? Zapewne długo. Kiedy firmie uda się rozwiązać wszystkie trapiące ich problemy, chodzi głównie o serwery, to liczba jednoczesnych graczy może tylko wzrosnąć. Jak może na to odpowiedzieć PUBG?

[źródło: epicgames.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze