Co w sieciówkach piszczy #34

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 17 Czerwiec 2018
  • Komentuj 4

Dzisiejsze podsumowanie tygodnia będzie bardzo liczbowe. Postaram się ograniczyć informacje z targów E3 do niezbędnego minimum, ale za to zaserwuję mnóstwo cyferek. Deweloperzy bowiem przez ostatnie kilka dni zasypywali nas danymi, jak to ich produkcje radzą sobie wyśmienicie na rynku. Sami dobrze wiecie, że rzeczywistość bywa zgoła inna, ale duże liczby podobno ładnie wyglądają!

Kto chwali się swoimi cyferkami?

1. Dauntless zapowiada ”The Coming Storm” na sierpień

2. Cyanide & Happiness będą mieli swoje battle royale

3. Fortnite sprawdziło 125 milionów graczy

4. Rainbow Six Siege z 35 milionami graczy

5. World of Tanks to piłka nożna i 160 milionów zarejestrowanych graczy

6. World of Warcraft Classic wystartuje od patcha 1.12

7. Baron Samedi w Smite!

8. The Elder Scrolls Online ma 11 milionów graczy

9. Sea of Thieves z kolei ma 4 miliony piratów


1. Dauntless zapowiada ”The Coming Storm” na sierpień

Cóż to takiego? Pierwsza, większa aktualizacja gry. Otrzymamy szereg nowych wyzwań, mnóstwo dodatkowych przeciwników oraz kolejną broń, która poszerzy dostępny arsenał. Ma być unikalna i zaoferować nowe sposoby walki. Przebąkuje się, że będzie to oręż do walki na dystans, ale traktujcie to tylko, jako ploteczki. Całość dostępna będzie za darmo.


2. Cyanide & Happiness będą mieli swoje battle royale

Rapture Rejects to projekt internetowych artystów, odpowiedzialnych za komiksową serię Cyanide & Happiness. Słyną ze specyficznego stylu artystycznego oraz nietypowego humoru, którym chętnie podzielą się z graczami. Oczywiście, w formie battle royale, bo jakżeby inaczej. Tytuł z pewnością znajdzie swoich amatorów, bo wygląda… nietypowo.


3. Fortnite sprawdziło 125 milionów graczy

Epic Games pochwaliło się, że Fortnite Battle Royale zostało ograne przez 125 milionów graczy na całym świecie. Do tego gra ma około 40 milionów aktywnych graczy miesięcznie na wszystkich platformach. Na deser wspomniano, że w pierwszy dzień obecności na Nintendo Switch, czołowy battle royale został pobrany 2 miliony razy. Woah!


4. Rainbow Six Siege z 35 milionami graczy

Zdecydowanie bardziej taktyczna strzelanka Ubisoftu również radzi sobie wyśmienicie. 35 milionów graczy to teoretycznie 35 milionów sprzedanych egzemplarzy, skoro Rainbow Six Siege dostępne jest w modelu buy-to-play. Wysokie oceny potwierdzają tylko, że jest to tytuł warty uwagi. Zwłaszcza, że przeszedł długą drogę i w sumie zapracował sobie na swoją pozycję. Gratulujemy!


5. World of Tanks to piłka nożna i 160 milionów zarejestrowanych graczy

Tryb futbolowy 2018 w World of Tanks jest już dostępny. Dwie drużyny po trzech zawodników stają naprzeciw siebie i za pomocą czołgów mają za zadanie wbić piłkę do bramki przeciwnika. Gracze wcielają się w rolę obrońcy, środkowego lub napastnika, a na każdą pozycję przygotowana jest specjalna maszyna z unikatowymi umiejętnościami.

Przy okazji - World of Tanks na PC ma już ponad 160 milionów zarejestrowanych graczy.


6. World of Warcraft Classic wystartuje od patcha 1.12

Blizzard poinformował, że WoW Classic nadal jest tworzony. Wbrew plotkom, firma nie porzuciła projektu. Teraz oświadczyli, że klasyczny serwer postawiony będzie na ostatniej aktualizacji pierwotnego World of Warcraft. Mowa tutaj o patchu 1.12, czyli Drums of War. Do tego deweloperzy informują, że kod gry został przeniesiony do nowoczesnego środowiska. W efekcie otrzymamy najnowsze zabezpieczenia, stabilność, aktualne wsparcie oraz integrację z Battle.netem!


7. Baron Samedi w Smite!

Pierwsze bóstwo z panteonu voodoo już niedługo zasili szeregi SMITE. Baron Samedi to ojciec wszystkich loa. Loa to duchy voodoo, które rządzą tajemniczymi mocami naszego świata. Samedi zaś to pan śmierci, a jednocześnie władca życia. Będzie miał unikalny efekt Paniki, który wzmocni jego czary na wrogach nim dotkniętych.

Wprowadzi specjalny przedmiot dla swoich sojuszników do sklepu. Pozwoli również leczyć przyjaciół, czy wyrywać dusze przeciwników i zamykać je w trumnie. Dobra, jest po prostu czaderski!


8. The Elder Scrolls Online ma 11 milionów graczy

TESO również musiało pochwalić się swoją bazą graczy. Aktualnie w The Elder Scrolls Online bawi się 11 milionów osób, w tym ostatni milion dołączył w ciągu minionego miesiąca. Na horyzoncie mamy również dwa DLC. Jeden związany z wilkołakami, drugi z rasą humanoidalnych jaszczurek.


9. Sea of Thieves z kolei ma 4 miliony piratów

Dla jednych piracki zawód roku, dla innych przewspaniała produkcja do zabawy ekipą. Sea of Thieves można oceniać różnie, ale jakąś popularność ma. W końcu 4 miliony graczy nie biorą się znikąd, prawda? Deweloperzy przy okazji zapowiadają aktualizację poświęconą nieumarłym.


Koniec liczenia, wracamy do grania! Trzymajcie się!

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze