Co w sieciówkach piszczy #117

 • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
 • Opublikowano: 03 Maj 2020
 • Komentuj 0

Dzisiaj jednorazowo zmieniał formułę tej serii. Nie będzie to wielka, rewolucyjna zmiana, a jedynie drobnostka. Docelowo chciałem Was informować o najważniejszych wydarzeniach z minionego tygodnia. Mamy jednak święto, ja chciałbym nieco odetchnąć od utartej formuły, więc pora na drobną modyfikację. W tym wydaniu polecę Wam gry sieciowe, na które warto rzucić okiem, skoro akurat trwa pandemia i pewnie część z Was nie wie, co ze sobą zrobić. I tutaj zaznaczam, że polecone tytuły nie będą bazowane na moich preferencjach, ale na promocjach, ofertach specjalnych oraz wydarzeniach, które w nikt trwają!

Co zatem zostanie polecone?

 1. Standardowo World of Warcraft!
 2. Nie mogło zabraknąć i Guild Wars 2
 3. Final Fantasy XIV wcale nie jest gorsze
 4. Smite również nie zostaje w tyle
 5. A może kosmos z Star Trek Online?
 6. No to na pewno The Elder Scrolls Online!
 7. Nie? No to klasyka: Lord of the Rings Online oraz Dungeons & Dragons Online!
 8. Jak wszystko zawiedzie to sięgnijcie po Pokemon GO

1. World of Warcraft i szybkie expienie, więc wpadajcie!

World of Warcraft w zasadzie polecać wcale nie trzeba. To wciąż najpopularniejszy MMORPG na świecie, więc żadna reklama w tym przypadku nie jest potrzebna. Niemniej polecam skorzystać z bonusu do expa, który trwa, pofarmić reputację, której też teraz więcej się zdobywa oraz czekać na Shadowlands. Wszystko wskazuje bowiem na to, że zaiste będzie to dobry dodatek. Coś tam przebąkuje się o ray-tracingu, Sylvalans dołączającej do frakcji The Maw, wsparciu dla kontrolerów na PC oraz innych cudach. Brzmi ciekawie!


2. Wskoczcie do Guild Wars 2, to najlepszy moment!

Od 28 kwietnia do 4 maja, logując się do Guild Wars 2 otrzymacie “Prologue: Bound by Blood“. Pomiędzy 5, a 11 maja zgarnąć będziecie mogli “Whisper in the Dark“, zaś od 12 do 18 maja do Waszego konta przypisane zostanie “Shadow in the Ice“. W ten sposób, logując się przynajmniej raz w określonym tygodniu, będziecie mogli skompletować The Icebrood Saga, o ile do tej pory Was te epizody ominęły.

To doskonała okazja, aby wskoczyć do gry i nadrobić zaległości. Jeśli jednak jesteście nowi to również skorzystacie. Obowiązuje bowiem specjalny buff, zapewniający 30% Magic Find, 50% XP więcej z każdego źródła, 30% WvW Reward Track oraz 30% PvP Reward Track!

Jakby tego było mało, możecie kupić dodatek Path of Fire, wraz z rozszerzeniem Heart of Thorns za 50% standardowej ceny. Znaczy za 15 euro całe Guild Wars 2 może być Wasze!


3. Final Fantasy XIV, NieR, stek oraz wino

Final Fantasy XIV zapowiedziało, że w aktualizacji 5.3, która pojawi się w okolicach czerwca, zmniejszy ilość zadań w podstawowej kampanii fabularnej. Będzie to zatem idealny moment dla nowych graczy, aby wskoczyć do rozgrywki. Dlaczego? Nie trzeba będzie bowiem tak dużej ilości czasu poświęcać na nudne zadania, bowiem całość zostanie odpowiednio skompresowana.

W tej samej aktualizacji pojawi się również nowy rajd, będący crossoverem z serią NieR. Jak jednak w ogóle doszło do takiej współpracy? Naoki Yoshida zdradza, że przekupił stekiem oraz winem osoby, odpowiadające za świat NieR, czyli Yoko Taro oraz Yosuke Saito!


4. Smite trafiło na Epic Games Store

Hi-Rez informuje, że może dodać Epic Games Store do listy miejsc, gdzie można zagrać w SMITE i aby to uczcić mają dla Was tydzień pełen wydarzeń! Możecie już bez obaw pobierać SMITE z Epic Games Store Jak już się tam znajdziecie, koniecznie pobierzcie też DARMOWĄ paczkę Epic Games Store, w której odblokujecie:

 • Tanatosa + skórkę Ostatni Boss + pakiet mowy
 • Anubisa + skórkę Astronom + pakiet mowy
 • Suna Wukonga + skórkę Niebiański wódz + pakiet mowy
 • Cerbera + skórkę Piekielna straż + pakiet mowy
 • Kupidyna + skórkę Mały złośnik + pakiet mowy

A oto lista wydarzeń na Polu bitwy (dostępnych dla wszystkich, nie tylko graczy z Epic Games Store):

 • Od poniedziałku do czwartku: 2x Punkty Biletu, by szybciej awansować w Bilecie rozgrywek Światło i Mrok!
 • Od piątku do niedzieli: łączcie się w drużyny! W ciągu weekendu za grę w drużynie dostaniecie 2x więcej Łaski, wyznawców i PD!

Jak się ma ta boska MOBA? Bosko – udostępnienie Smite’a na nowej platformie wpłynęło pozytywnie na przypływ nowych graczy, więc warto dać szansę tej unikalnej produkcji.


5. Star Trek Online kusi wydarzeniem

Nadszedł czas, aby gracze Star Trek Online powrócili na Pahvo – tajemniczą leśną planetę ukazaną po raz pierwszy w serii Star Trek: Discovery i zawartą w aktualizacji Awakening do STO.

Między 7-8 maja, kapitanowie ze wszystkich frakcji dostępnych w grze mogą wziąć udział w wydarzeniu „Defense of Pahvo" na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. To ograniczone czasowo zdarzenie da kapitanom okazję na zdobycie zestawu „KIDD Drone Universal Kit" – w nagrodę za ukończenie dwóch popularnych operacji oddziałów specjalnych („Task Force Operations") – jednej na ziemi i jednej w przestrzeni kosmicznej – odbywających się na planecie Pahvo.

Wydarzenie „Defense of Pahvo" to tylko jedno ze specjalnych zdarzeń czekających na kapitanów ze Star Trek Online w ciągu nadciągających miesięcy, albowiem zespół twórców ujawnił nowy harmonogram aktualizacji, który zapowiada całe mnóstwo nowości do tej kosmicznej gry MMORPG. Warto tutaj dodać, że trwa również bonus do zdobywanych punktów doświadczenia, więc nic, tylko wskakiwać do gry!


6. The Elder Scrolls Online pęka w szwach

ZeniMax udało się wreszcie przyciągnąć graczy do The Elder Scrolls Online. Rozdział Greymoor został przesunięty, chociaż ostatecznie ujrzymy go w maju, tak i bez niego jest co robić w tym MMORPG-u. Jak podają deweloperzy musieli zwiększyć pojemność serwerów oraz nieco je ulepszyć, aby podołać takiemu zainteresowaniu, jakim cieszy się aktualnie The Elder Scrolls Online. I nie są to jedynie czcze przechwałki, bowiem z oficjalnych danych wynika, że graczy jest więcej niż kiedykolwiek przed 2015 rokiem. Pora zatem dołożyć swoją cegiełkę do tego osiągnięcia, prawda?


7. Lord of the Rings Online oraz Dungeons & Dragons Online nigdy nie były bardziej darmowe

Standing Stone Games poinformowało, że przedłuża swoją ofertę darmowego grania w Lord of the Rings Online i Dungeons & Dragons Online. Do 31 maja wszyscy gracze mogą korzystać z pełnej zawartości tych dwóch MMORPG-ów bez żadnych ograniczeń. Czasowe Free-to-Play to doskonała okazja, aby sprawdzić te dwa, klasyczne już tytuły, bez wydawania grosza. To samo w sobie powinno służyć za doskonałą rekomendację, więc udanej zabawy życzę!


8. Pokemon GO pozwala rajdować z domu

Niantic wreszcie wprowadziło to, co zapowiadało. Możliwość wzięcia udziału w raidach odbywających się w okolicy za pomocą Remote Raid Pass, jest już dostępna w grze. Pora zatem na zdalne rajdowanie!

Obecnie, każdy może odpowiednie przepustki zdobyć w sklepie w specjalnej jednorazowej promocji - 3 za 1 PokeCoin. Na kolejne trzeba będzie wykosztować się trochę bardziej - 100 za 1 oraz pakiet 3 za 250, a zgodnie z zapowiedziami Niantic, cena ta wzrośnie po zakończeniu kwarantanny.

Co ciekawe, twórcy planują obniżanie siły walczącego w rajdzie Pokemona wraz z odległością od Gyma, w którym walka ma miejsce. Obecnie wszystkie stworki operują na pełnej mocy bez względu na dystans, ale z czasem ma to ulec zmianie. Poza tym niektóre kieszonkowe stworki wróciły do rajdów na określony czas:

 • Od 28 kwietnia do 5 maja możecie zdobyć Darkrai w rajdach 5-gwiazdkowych
 • Od 5 do 12 maja możecie zdobyć Altered Forme Giratina w rajdach 5-gwiazdkowych
 • Od 12 do 19 maja możecie zdobyć Virizion w rajdach 5-gwiazdkowych

Życzę wszystkim udanego polowania!


I to by było na tyle. Do zobaczenia w którejś grze sieciowej!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze