Co w sieciówkach piszczy #56

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 09 Grudzień 2018
  • Komentuj 1

Kto spodziewałby się, że miniony tydzień zaoferuje nam aż tyle nowości? Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie mam kiedy wszystkiego sprawdzić. Po raz pierwszy od dawien dawna wkręciłem się w grę single player! Wasz MMOholik zagrywa się aktualnie w My Time at Portia. Co prawda tytuł jest w Early Accessie, ale mimo wszystko skusiłem się na niego i kompletnie nie żałuję. Ba! Nawet polecam wszystkim fanom Harvest Moon, czy Stardew Valley. Zaznaczam jednak, że tutaj posiadanie własnego pola schodzi na drugi plan.

Nie o moich grządkach przyszliście jednak tutaj czytać. Zatem zwyczajnie zapraszam do zestawienia:

1. Nowy sezon w Fortnite wprowadza samoloty

2. Zimowe nowości w Battlerite i Battlerite Royale

3. Rozróba Rastakana już w Hearthstone

4. Boostowanie kont w grach w Korei Południowej będzie karalne

5. Ashes of Creation Apocalypse startuje 18 grudnia

6. Atlas to „piracki” MMO z serwerami dla 40 tysięcy graczy

7. Black Desert też będzie miało tryb Battle Royale


1. Nowy sezon w Fortnite wprowadza samoloty

Nie wiem czy wiecie, ale to już siódmy sezon zmagań w Fortnite. Ten, podobnie jak poprzedni, zapowiada się szalenie. Już na start gracze otrzymali nowy pojazd – samoloty! Do tego dochodzi Tryb Kreatywny, który pozwoli budować bez przeszkód na prywatnej wyspie.

Wyobraźcie sobie możliwość zaprojektowania własnej rozgrywki w Fortnite. Dochodzą do tego nowe lokacje ze ślizgawkami i tyrolkami oraz możliwość malowania ekwipunku – tak, Epic Games wprowadza swoją wariację na temat skinów do broni i pojazdów. Dzieje się!


2. Zimowe nowości w Battlerite i Battlerite Royale

Do oryginalnego Battlerite oraz wersji Battle Royale trafi nowy bohater – Shen Rao. Jego umiejętności będą się delikatnie różniły między sobą, ale sama koncepcja pozostanie taka sama. Świat Battlerite otrzyma burzowego maga, który kiedyś był smokiem.

Poza tym czeka nas zimowe wydarzenie o nazwie Yuletide. Będziemy polowali na zimowe gobliny, aby zdobywać eventowe przedmioty. Zadebiutują również nowe skórki oraz wierzchowce, a w Battlerite Royale pojawi się Poloma oraz Lucie. No, otrzymamy również nowy system emotek. To wszystko już 12 grudnia!


3. Rozróba Rastakana już w Hearthstone

Kolejny dodatek pojawił się w karciance Blizzarda. Tym razem przeniesiemy się na Arenę Gurubaszów, gdzie walczą różne plemiona trolli i nie tylko. Do naszej dyspozycji oddano potężne Loa, 135 nowych kart oraz słowo kluczowe Rzeź.

Na 13 grudnia szero Rastakan zaplanował rozpoczęcie Trollowej Rozróby – nowego trybu dla pojedynczego gracza. Wkroczymy na arenę jako Rikkar, wschodząca gwiazda trollowego turnieju, aby dołączyć do jednej z dziewięciu uczestniczących w nim drużyn, ucząc się cennych technik bojowych i zdobywając nieustraszonych sojuszników na drodze do tytułu najpotężniejszego trolla w Azeroth.

Nie mogło zabraknąć i fantastycznej zapowiedzi. W końcu tak to robi troll :)!


4. Boostowanie kont w grach w Korei Południowej będzie karalne

Tak, do kwestii rozgrywek e-sportowych Korea Południowa podchodzi bardzo poważnie. Tamtejszy rząd szykuje prawo według którego boostowanie kont innych graczy będzie karalne. Zapłacimy prawie 18 tysięcy dolarów grzywny lub spędzimy nawet dwa lata w więzieniu, jeśli dopuścimy się tego procederu. Dotyczy to również reklamowania tego typu usług. Przy dobrych wiatrach, prawo zacznie obowiązywać w 2019 roku.


5. Ashes of Creation Apocalypse startuje 18 grudnia

Intrepid Studios poinformowało, że Ashes of Creation Apocalypse, samodzielny tryb Battle Royale, będzie dostępny za darmo w ramach otwartej bety na PC. Testy rozpoczną się już niedługo, bowiem 18 grudnia.

Apocalypse to samodzielny tytuł,  odseparowany od powstającego MMORPG-a, Ashes of Creation. Tryb ten to typowy Battle Royale, gdzie setka graczy walczy na zmniejszającej się mapie na zasadach last man standing. Deweloperzy zapowiadają jednak jego rozbudowę o Castle Siege dla 200 graczy, misję typu horda w trybie kooperacji  i wiele więcej.

Twórcy zapewniają, że Apocalypse w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na Ashes of Creation i służy jedynie za pole testowe dla tego MMORPG-a oraz fabularny prequel. Zainteresowanych odsyłam tutaj.


6. Atlas to „piracki” MMO z serwerami dla 40 tysięcy graczy

Twórcy ARK: Survival Evolved zapowiadają nowy tytuł. Atlas ma być pirackim MMO, gdzie na serwerach pomieści się nawet 40 tysięcy osób grających równocześnie. Produkcja zadebiutuje w Early Accessie na Steamie już 13 grudnia.

Na ten temat niewiele wiemy o grze prócz tego, że pozwoli stawiać własne, zmodowane serwery. Do tego uniwersum to nie tylko piraci, ale i smoki, cyklopy oraz inne, fantastyczne stworzenia. Zapowiada się zatem dziwne, ale może coś z tego wyjdzie.


7. Black Desert też będzie miało tryb Battle Royale

Jak wszyscy, to wszyscy, prawda? W tym roku gdzie nie spojrzymy tam mamy Battle Royale. Nie inaczej będzie w tym MMORPG-u. Shadow Arena, bo tak ma się nazywać, zrzuci na regularnie zmniejszający się teren maksymalnie 50 graczy. Będą szukali skrzynek z łupami oraz walczyli między sobą o przeżycie. Ostatecznie wygrany może być tylko jeden, więc bez zmian.

Shadow Arena będzie o tyle ”wyjątkowa”, że wszystkie osoby rozpoczną zabawę na równych zasadach. Mowa tutaj o podstawowym sprzęcie, punktach życia oraz umiejętnościach. Premierę przewidziano na pierwszą połowę 2019 roku.


Ja uciekam, bo moja Portia mnie wzywa!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze