Co w sieciówkach piszczy #72

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 14 Kwiecień 2019
  • Komentuj 2

Uszanowanko wszystkim! Powiem Wam szczerze, że nie mogę doczekać się klasycznych serwerów World of Warcraft. Tak bardzo Classic mnie ciągnie, że mi się to w głowie nie mieści. Na tyle, że aktualnie nie dotykam żadnych MMO, aby się nie wypalić. Spokojnie, grałem już w Vanille, więc wiem, czego się spodziewać – toporności, grindu oraz monotonii. I w zasadzie kompletnie mi to nie przeszkadza, jeśli w zamian otrzymam zaplecze socjalne, które próżno dzisiaj szukać, gdzie indziej.

Przejdźmy jednak do konkretów, czyli podsumowania tygodnia:

1. Hearthstone wyszedł z cienia

2. PvP w klasycznym World of Warcraft

3. Final Fantasy XIV i darmowe granie

4. Albion Online już za darmo

5. Smok będzie nowych wierzchowcem w Guild Wars 2

6. Geralt w maju w Monster Hunter: World


1. Hearthstone wyszedł z cienia

Znaczy, najnowsze rozszerzenie do karcianki Blizzarda jest już dostępne. Pojawiło się 135 nowych kart, złowrogie mechaniki i słowa kluczowe. Intrygi to karty, które stają się tym silniejsze, im dłużej pozostają w ręce gracza. Z kolei gdy zaklęcie z Dwuczarem zostanie rzucone, do ręki zagrywającego trafi jego kopia.

W maju pojawi się jednoosobowa przygoda, która składać się ma z pięciu rozdziałów. Pierwszy z nich będzie dostępny za darmo dla wszystkich graczy. Kolejne rozdziały będzie można odblokować za 700 sztuk złota każdy albo kupić razem w pakiecie za 19,99 euro. Warto również dodać, że przez ograniczony czas wystarczy zalogować się do gry (dokładnie do 9 lipca), aby otrzymać za darmo Arcymaga Vargotha.


2. PvP w klasycznym World of Warcraft

Blizzard ogłosił swoje plany, co do jednego z istotnych elementów swojego MMORPG-a. Znaczy, walki pomiędzy graczami. Wiemy już, że podczas debiutu World of Warcraft: Classic nie będzie żadnych restrykcji dotyczących PvP. Będzie można zabijać i mordować kogo się chce, bez ograniczeń, ale równocześnie nic z tego wynikać nie będzie – nie czekają na nas żadne nagrody. Potem pojawi się Honor System z Honorable / Dishonorable Kills oraz PvP Rank Rewards, działające według zasad aktualizacji 1.12.

Z czasem Blizzard wprowadzi Alterac Valley i Warsong Gulch, czyli battlegroundy oraz ich vendorów. Potem pojawi się faza czwarta z Arathi Basin. Dalej mamy fazę szóstą z celami PvP w Silithus oraz Eastern Plaguelands. Nie, aren nie ma w planach.


3. Final Fantasy XIV i darmowe granie

Square Enix ogłosiło Free Login Campaign w Final Fantasy XIV. Oferta trwa do 17 czerwca. Macie zatem sporo czasu, aby wykorzystać siedem dni darmowego grania. Osoby, które nie posiadają opłaconego abonamentu w Final Fantasy XIV mogą w tym czasie zalogować się do gry. W momencie zrobienia tej czynności, uruchomiony zostanie ”timer”, który odliczać będzie Wasze siedem dni darmowego grania.

Z oferty mogą korzystać gracze, którzy wcześniej kupili i zarejestrowali Final Fantasy XIV. Dodatkowo, ich konta muszą być nieaktywne (nie posiadać opłaconej subskrypcji, nie mylić z banem) w czasie trwania kampanii. Warto tutaj zaznaczyć, że czas nieaktywności wynosić musi przynajmniej trzydzieści dni.


4. Albion Online już za darmo

Całkiem przyjemny, sandboksowy MMORPG o nazwie Albion Online, jest już dosytępny całkowicie za darmo. Deweloperzy zdecydowali się na całkiem udaną transformację na model Free-to-Play. Żadna zawartość gry nie zostanie ograniczona, ale warto pamiętać o obecności przydatnego konta Premium. Zapewnia ono dostep do większej ilości łakoci oraz daje sporo bonusów. Spokojnie, można na nie zarobić poprzez zwykłe granie, więc teoretycznie nie ma żadnego problemu.

Co do samego Albion Online. To udana gra, kładąca nacisk na crafting oraz zabawę z gildią. Istnieje tutaj bowiem otwarte PvP na specjalnych strefach, gdzie przy zgonie Wasze zwłoki mogą zostać zlootowane. Miejcie to zatem na uwadze!


5. Smok będzie nowych wierzchowcem w Guild Wars 2

Zachwalałem już system wierzchowców w Guild Wars 2? Jeśli nie, to pewnie kiedyś pojawi się specjalny materiał, poświęcony właśnie temu. MMORPG-owi ArenaNet można wiele zarzucić, ale mounty zrealizowano fantastycznie. Już niedługo ich pulę powiększy Skyscale, czyli latający smok, który będzie alternatywą dla gryfa. Zdobędziemy go w nadchodzącym, szóstym epizodzie Living World o tytule War Eternal.

Nie wiadomo jeszcze jak smok wejdzie w nasze posiadanie, ale wiemy, że trzeba będzie rozegrać wspomniany epizod. Skyscale będzie koncentrował się na wertykalnym lataniu/szybowaniu, pozwoli przyczepiać się do powierzchni oraz zaatakuje wrogów ogniem. Szczegóły poznamy wkrótce.


6. Geralt w maju w Monster Hunter: World

Biały Wilk ruszy na łowy na PC w Monster Hunter: World 9 maja. Na konsolach Geralt już brylował, a posiadacze blaszaków musieli swoje odczekać. Wygląda jednak na to, że warto było. Specjalna misja dostępna będzie dla łowców na poziomie przynajmniej 16. W jej ramach wcielimy się w Gwynbleidda, który ruszy na polowanie na leszego.

W ramach misji czeka nas podejmowanie ważnych wyborów, a za ukończenie całości otrzymamy nagrody: materiały umożliwiające wykonanie zbroi oraz broni Geralta, unikatową broń i wygląd nekkera dla Koleżkota, a także nowe gesty, tytuły gracza, unikatową pozę i tło dla Karty Gildii.


Dzisiaj to by było na tyle!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze