Co w sieciówkach piszczy #116

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 26 Kwiecień 2020
  • Komentuj 1

Uszanowanko! Witam Was w kolejnym podsumowaniu tygodnia. W zasadzie nie działo się wybitnie dużo, teraz na językach wszystkich jest alfa Shadowlands, która dostarcza sporo informacji na temat przyszłości World of Warcraft. Spokojnie, na szczęście nie o samym dziele Blizzarda będę dzisiaj marudził.

To o czym jeszcze dzisiaj poczytacie?

1. Fortnite w Google Play i koncert na 12 milionów graczy

2. Last Oasis nie będzie patyczkowało się z oszustami

3. Final Fantasy XIV odchodzi swoją podstawkę

4. Albion Online będzie działał lepiej na urządzeniach mobilnych

5. Artifact z kampanią single-player

6. Shadowlands nie będzie wymagał osiągnięć, aby latać w Legionie czy Draenorze


1. Fortnite w Google Play i koncert na 12 milionów graczy

Dobra, jeśli z jakiegoś powodu gracie w mobilnego Fortnitego Battle Royale to teoretycznie ucieszy Was wieść, że Epic Games dogadało się po ciężkich przeprawach z Google, dzięki czemu ich tytuł jest już dostępny na Google Play. Co poza tym?

Zorganizowano koncert promujący nową piosenkę rapera Travisa Scotta w Fortnite. Wydarzenie przyciągnęło do gry ponad 12 milionów osób, pobijając tym samym ostatni rekord, przy okazji koncertu Marshmello. Nie jestem fanem takiejgo rodzaju muzyki, ale od strony wizualnej Epic Games pokazało, że nie ma sobie równych.


2. Last Oasis nie będzie patyczkowało się z oszustami

Deweloperzy od Last Oasis poinformowali, że nie planują cackać się z cheaterami. Będą rozdawali bany, jak lecą, gdy tylko zgłoszenia okażą się prawdziwe, a jeśli jakiś klan będzie miał oszusta w swoim składzie, wtedy musi liczyć się z wyczyszczeniem całego, swojego postępu. Z tego powodu uważajcie, kogo zapraszacie do ekipy oraz liczcie się z możliwością sabotażu ze strony rywali. Czy ta polityka opłaci się Last Oasis? Czas pokaże!


3. Final Fantasy XIV odchodzi swoją podstawkę

W aktualizacji 5.3 Final Fantasy XIV sprawi, że podstawowa kampania fabularna z A Realm Reborn, będzie bardziej przystępna. Square Enix skasuje około 13% questów, a pozostałe odpowiednio przykróci, aby były bardziej skondensowane. Dzięki temu doświadczenie powinno być o wiele przyjemniejsze, a do tego przechodzenie podstawki nie powinno zająć tak horrendalnej ilości czasu, jak to jest do tej pory.

Poza tym otrzymamy nowy rajd z NieR, nową linię fabularną, zwieńczającą dodatek Shadowbringers, nowy trial, dungeon, latanie w A Realm Reborn,  trzecią część Ishgard Restoration Update i dużo więcej! Kiedy? W czerwcu-lipcu.


4. Albion Online będzie działał lepiej na urządzeniach mobilnych

We wtorek 5 maja w Albion Online zostanie wprowadzony Queen Patch 11, znany także jako Patch Sezonu 9. Wprowadza on liczne aktualizacje, zmiany, ulepszenia jakości życia i poprawki błędów, które wpływają na praktycznie każdy aspekt rozgrywki.

Patch 11 wprowadza pierwszą wersję zupełnie nowego sposobu gry w Albion Online na urządzeniach mobilnych. Te nowe elementy zawartości mobilnej pojawią się zarówno na iOS i Androidzie i zaliczają się do nich:

  • Wirtualny joystick do poruszania się, który przytwierdza się do miejsca pierwszego dotyku
  • Automatyczne celowanie dla ataków i zaklęć
  • Kontekstowe interakcje ze światem
  • Zaktualizowany rozkład HUD
  • Zwiększony domyślny poziom zoomu w grze

Granie w MMORPG na urządzeniach mobilnych nie wydaje mi się właściwe, ale podobno sprawdza się nieźle w Albion Online, więc czemu by nie dać temu szansy, prawda?


5. Artifact z kampanią single-player

Valve obiecało rzucić nam nieco informacji na temat Artifact, więc coś tam mamy. Wiemy już, że karcianka wyposażona zostanie w kampanię fabularną dla pojedynczego gracza. Mamy otrzymać realną historię, która do tej pory zamknięta była w komiksach i opowiadaniach.

Co prawda szczegółów nie znamy, ale Valve potwierdziło, że single-player kampanię warto będzie zrobić dla nagród (kart) i innych niespodzianek. Czy jest szansa, że całość wypali i Artifact na tym zyska? Jakaś jest, ale ludzie podchodzą do tematu bardzo sceptycznie.


6. Shadowlands nie będzie wymagał osiągnięć, aby latać w Legionie czy Draenorze

Dobra wiadomość! Blizzard poinformował, że wraz ze startem dodatku Shadowlands, nie trzeba będzie zdobywać osiągnięć Pathfinder, aby móc latać w lokacjach z Warlords of Draenor oraz Legion. Osiągnięcia dalej będą dostępne w grze i będzie można je zdobyć, aby otrzymać nagrody (mount, czy bonus do prędkości latania), ale będzie to rzecz opcjonalna.

Aby móc latać w tych dodatkach, w ramach Shadowlands będzie trzeba zwyczajnie u trenera kupić latanie. Co ciekawe, dostępne ono będzie już na poziomie 30, więc zabawa zdecydowanie nabierze tempa.


To by było na tyle. Do napisania za tydzień!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze