Co w sieciówkach piszczy #49

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 07 Październik 2018
  • Komentuj 10

Zapowiadam, że w przyszłym tygodniu nie będzie podsumowania tygodnia. Człowiek postanowił ruszyć się ze swojej jaskini i ”zaszczycić” swą obecnością Poznań. Jeśli zatem komuś zdarzy się być w przyszłym tygodniu na PGA to zapraszam do szukania ekipy Ja, Rock. Niestety, nie wszyscy będą na imprezie, ale część z nas się pojawi.

Co tam jednak słychać w sieciowym półświatku?

  1. MapleStory 2 na Steamie, a co!
  2. Rosyjski hokeista został kapitanem w World of Warships
  3. Mamy nowego prezesa Blizzarda
  4. Torchlight Frontiers z dynamicznie skalowanym ekwipunkiem
  5. Crowfall uzyskało 50 tysięcy dolarów od fanów
  6. Lineage 2 Classic otwarty!

1. MapleStory 2 na Steamie, a co!

Nexon nie zamierza marnować potencjału MapleStory 2. Deweloper od razu poinformował, że ten nietuzinkowy MMORPG dostępny będzie (jest) na platformie Steam. Osoby które zakupiły paczki fundatorskie już mogą cieszyć się zabawą, a cała reszta zmuszona jest czekać do 10 października. Zdecydowanie polecam!


2. Rosyjski hokeista został kapitanem w World of Warships

W wersji 0.7.10, World of Warships połączy swoje siły z profesjonalnym hokeistą, zwycięzcą Pucharu Stanleya oraz trzykrotnym mistrzem świata – Aleksandrem Owieczkinem. Wraz z legendarnym hokeistą, ekipa Wargaming przygotowała dla Was motywacyjny film, który może komuś się spodoba .

Aleksander Owieczkin brał udział w stworzeniu tematycznych dowódców i użyczył swego głosu w dwóch językach. Przygotowano również kolekcję biograficzną z ”rekordem operacyjnym”, unikatowy kamuflaż ze specjalną animacją dla lotniskowca VIII poziomu Lexington, ”hokejowe” naszywki, a także specjalne osiągnięcia. Od 19 października gracze otrzymają dostęp do tematycznego łańcucha misji bojowych.


3. Mamy nowego prezesa Blizzarda

Mike Morhaime to dobrze znana persona dla wszystkich osób, które są zainteresowane Blizzardem (a przynajmniej powinna być). Jeden ze współzałożycieli giganta, który do tej pory pełnił rolę prezesa firmy ogłosił, że rezygnuje ze swojego stanowiska. Zastąpi go J. Allen Brack, czyli dotychczasowy producent wykonawczy World of Warcraft.

W ciągu ostatniego roku obserwowaliśmy sporo przetasowań w Blizzardzie. Stara gwardia odchodzi i nowa krew chwyta za stery tego kolosalnego statku. Ciekawe, co przyniosą te zmiany…


4. Torchlight Frontiers z dynamicznie skalowanym ekwipunkiem

No nie wiem jak Wy, ale ja się jaram! Gra wygląda jak oryginalny Torchlight, a przy tym wydaje się ulepszonym projektem. Gracze będą dostosowywali swoje postacie tak, aby te specjalizowały się w różnych elementach w zależności od sytuacji oraz aktualnie dostępnej zawartości gry. W efekcie będziemy zbierali różne uzbrojenie, które najlepiej sprawdzi się na dany rodzaj wyzwania.

Inaczej niż w innych przypadkach, endgame nie ma mieć tutaj większego znaczenia. Rozrywka rozpocznie się już od pierwszych momentów zabawy. Gracze na różnych poziomach oraz odmiennych etapach rozwoju, będą mieli masę okazji, aby grać wspólnie i otrzymywać odpowiednie dla każdego nagrody. Zapowiedziano nawet dynamiczne skalowanie się ekwipunku! Oby tego nie popsuli.


5. Crowfall uzyskało 50 tysięcy dolarów od fanów

Projekt jeszcze nie powstał i na horyzoncie nie widać jego premiery. Nie przeszkadza to jednak graczom czekać na Crowfall, czyli unikalnego MMORPG-a określanego, jako ”Throne Wars”. Nawet ja, Naczelna Maruda, wiążę z nim spore nadzieję. Tytuł zebrał sporo pieniędzy na Kickstarterze, ale to dopiero początek. Niedawno deweloperzy ogłosili bowiem, że paczki Early Accessowe gry pozwoliły wesprzeć projekt o kolejne 50 tysięcy dolarów.

Mam nadzieję, że już niedługo dane nam będzie zobaczyć efekty długotrwałej prawy studia ArtCraft Games.


6. Lineage 2 Classic otwarty!

NCsoft otworzył darmową wersję klasycznego Lineage 2. Na serwerach Classic może grać każdy, przy czym Europejczycy muszą liczyć się z pingiem. Serwery bowiem znajdują się w Stanach Zjednoczonych. Niemniej nie przeszkadza to prawdziwej hordzie graczy bawić się i odkrywać ponownie/na nowo ten kultowy tytuł. Uprzedzam tylko, że ten Lineage 2 Classic to mieszanina różnych wersji gry, więc nie ma co liczyć na ”prawdziwe” wrażenia z początkowej wersji tego MMORPG-a.

Może to i lepiej? Jesteśmy na tyle rozpieszczeni, że niektóre archaizmy tego tytułu mogłyby być wyjątkowo odstraszające. Uprzedzam jedynie przed bogatym Item Shopem!


Czy coś jeszcze mogę dodać... Hmmm… Zdrówka życzę, o!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze