Zgarnij mysz do MMO na Shadowlands!

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 24 Listopad 2020
  • Komentuj 7

Premiera WoW Shadowlands już za nami. Ci szczęściarze, którym udało się zalogować tuż na start, mają za sobą pierwsze zadania wprowadzające do nowej, enigmatycznej historii krainy śmierci. Ci, którym przyjdzie powalczyć o wbicie kolejnego poziomu, zapewne czują się dobrze przygotowani i liczą, że dzisiaj wszystko sprzyja wygodnej rozgrywce (może oprócz tych kolejek na kilka tysięcy osób!). Czy aby na pewno? 

Spójrz na swoją myszkę. Kolejne dwa lata rajdowania, nałogowego trzaskania Mythic+ czy zdobywania kolejnych poziomów wieży Torghast. Czy to z tą myszką chcesz spędzić setki godzin w nowym dodatku? Jeśli zaczynasz mieć wątpliwości, to dobrze trafiłeś. Zerknij na moje zestawienie ulubionych myszy, które szczególnie polecam do gier MMO, w tym również do World of Warcraft: Shadowlands!


A jeśli chcesz wziąć udział w rozdaniu, w którym do zgarnięcia jest mysz Corsair Scimitar RGB Elite, wystarczy że wrzucisz zdjęcie swojej myszy w komentarzu pod tekstem i dopiszesz dlaczego jesteś lub nie jesteś przygotowany na premierę Shadowlands, a jedną z osób obdaruję nowiutkim gryzoniem, prosto na nowy dodatek do World of Warcraft! 

*Regulamin rozdania znajdziecie niżej

Przejdźmy więc do przeglądu i zacznijmy od naszej konkursowej myszy.

Nowsza wersja myszy do MMO od Corsair - Scimitar RGB Elite

Test tej myszy zamieściliśmy na stronie już jakiś czas temu. Michał dostrzegł wiele zalet i kilka nieznacznych mankamentów, o czym możecie przeczytać w jego recenzji Scimitara, ale ja chciałabym się skupić na aspektach związanych typowo z MMO. 

Spędzając jednorazowo 2-3 godziny na rajdzie, bardzo łatwo o dyskomfort. Zły fotel, zła pozycja, złe ustawienie monitora, dosłownie wszystko ma znaczenie, jeśli minuty wipe’ów ciągną się niemiłosiernie, a rajd lider przerwy nie planuje przez najbliższe dziesięciolecie. Najbardziej może dokuczać jednak fatalny dobór myszy. O ile grając w FPSy czy MOBA, a nawet w gry jednoosobowe, zawsze możecie zrobić sobie chwilę przerwy i dłoń rozprostować między meczami/questami, o tyle MMO właściwie przysysa Was do myszy na długi proces od pierwszego pulla do ostatniego wipe’a i powtórka, i kolejna, i tak kilka bitych godzin. Do gier innych niż MMO wybieramy więc również smukłe i często symetryczne myszki, które pozwalają pewnie chwycić gryzonia między palcami, zapewniając sobie maksymalne napięcie w opuszkach i dostosowywać impulsy oraz siłę nacisku do precyzyjnego celowania i natychmiastowej reakcji. 

Myszki do MMO charakteryzują się dość masywnymi kształtami i Scimitar nie jest tu wyjątkiem. Mało tego, zaryzykuję nawet stwierdzeniem, że pod pewnymi względami mysz jest wręcz zbyt masywna, a przynajmniej przesuwany panel boczny z klawiaturą numeryczną, który mimo małej możliwości customizacji jest zbyt szeroki, by ktokolwiek był w stanie wygodnie kciukiem na nim operować bez zmiany jego położenia. Dla mnie więc pierwszy rząd od strony podświetlenia panelu bocznego niestety pozostawał poza zasięgiem, wciąż jednak miałam 9 przycisków przewagi! Podobnie jak w innych myszkach Corsaira, nie jest to model bez błędów, ale widzę w nim wiele fajnych udogodnień. Ogumienie na prawym boku delikatnie przytrzymuje palce, dodatkowe oświetlenie pomaga namierzyć odpowiedni przycisk, każdy rząd klawiatury numerycznej ma przemienną fakturę a sam panel można przemieszczać dołączoną do zestawu igłą. Mysz jest dostatecznie wysoka i z cudownego, gładkiego plastiku w czarnym macie, który oczywiście się palcuje, ale daje też komfort użytkowania. Na szczególną uwagę zasługuje jak zwykle oprogramowanie ICUE, które pozwala stworzyć dedykowane profile i dostosować absolutnie każdy ich aspekt, łącznie z dziesiątkami makr i bindów ułatwiających grę. 

Brak opisu.

Jest to jakościowo z pewnością mysz, która dostarczy wam wiele radości i zdecydowanie sprawdza się genialnie przy grach MMO, ale jej niesymetryczne, ścięte boki oraz duża bryła nie poprawią raczej waszych umiejętności strzeleckich. 

Koszt myszy świetnej do MMO i niedostosowanej do FPS? 370 zł za sprzęt premium i 17 przycisków! Mimo wszystko to moja ulubiona propozycja od Corsair i jutro w Shadowlandsy wkroczę właśnie z nią.


Mysz wertykalna - Trust GXT 144 Rexx

Pozycja nietypowa, ale i budżetowa. Ergonomiczna budowa zapewnia naturalne pochylenie nadgarstka, które uzyskujemy wyciągając rękę do przodu. Nie jest to mysz do wszystkiego, czas reakcji nie jest jego mocną stroną, ale do typowo biurowej pracy i grania w MMO zdecydowanie plusuje, bo praktycznie całkowicie eliminuje ucisk w nadgarstku, który pojawia się przy płaskim ułożeniu dłoni prowadząc do zespołu cieśni nadgarstka czy napięć mięśniowych. 

Pełną recenzję propozycji od Trust znajdziecie TUTAJ, ale już teraz możecie ocenić czy jest to sprzęt dla Was. Jeśli jesteście graczami jednej gry, graczami niedzielnymi, graczami casualowymi czy jakkolwiek inaczej zdefiniowanymi graczami, dla których nie liczy się skill, DPI, 35 przycisków, ani inne wyznaczniki “profesjonalnego gamingu”, a do tego pracujecie przy komputerze, to taki wybór zmieni wasze postrzeganie zwykłych myszek. Każdemu polecam chociaż raz w życiu spróbować myszy wertykalnej, bo to po prostu nowe, lepsze doświadczenie dla waszego nadgarstka. 


Kolejna propozycja od Corsair - Ironclaw RGB

Kolejna propozycja nie jest może dedykowana zwolennikom gier MMO, jest natomiast bardzo uniwersalna i w swojej recenzji, którą zresztą możecie przeczytać TUTAJ, poleciłam ją dla osób o dużych dłoniach, ze względu na charakterystyczną, obłą budowę. W przypadku WoW-a pomogła mi ona znaleźć niezbędne podparcie dolnej części dłoni, a jednocześnie pewnie chwycić mysz w palcach, dzięki czemu bardzo łatwo przychodziło mi przełączenie się między różnymi gatunkami gier. 

Dodatkowo w recenzji znajdziecie informację o podkładce MM300 PRO, którą dorzucam w ramach nagrody dla zwycięzcy rozdania!

Ironclaw nie jest drogi, bo kosztuje 250 zł, a w zamian posłuży jako uniwersalny gryzoń do wszystkich zastosowań. Wciąż jest to jednak sprzęt premium i wysoka jakość wykonania przekłada się zarówno na komfort użytkowania, jak i żywotność myszy. To będzie dobry wybór dla gatunkowych flexów, którzy w przerwach rajdowych odpalają szybkie mecze w Warzonie. ;)


Ostatnia propozycja dedykowana graczom MMO - Lioncast LM30

Bezpośredni konkurent dla pierwszej propozycji. Druga najlepsza mysz do MMO, z jaką miałam styczność. Zdecydowanie przebiła Nagę Razera, a wygrywa przede wszystkim idealną bryłą. Jakość wykonania też nie budzi najmniejszych zastrzeżeń, mimo że od Corsairowego przedstawiciela wyróżnia się raczej minimalizmem, szczególnie jeśli chodzi o użyte materiały. 

W swojej recenzji (TUTAJ) znajdziecie jednak bardzo przydatne informacje, bo LM30 oferuje bardzo ciekawe rozwiązania dla klawiatury numerycznej, oraz możliwość dopasowania wagi i środka ciężkości myszy za pomocą dodatkowych odważników. W opakowaniu znajdują się też zapasowe ślizgacze, co nie jest wcale taką popularną praktyką i jest miłym gestem. 

Biorąc pod uwagę, że koszt myszy nie przekracza 200 złotych, jest to genialna opcja choćby na prezent świąteczny dla miłośnika gier MMO i nie oszukujmy się…

...18 przycisków na myszy to nie byle co! :) 

 

Regulamin rozdania z okazji Shadowlands (dalej: „Regulamin”)

§ 1. Postanowienia ogólne 

1.Organizatorem Konkursu jest: Adam Zientarski, zwany dalej Organizatorem, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą „Adam Zientarski” z siedzibą w Dąbrowie Górniczej, ul. Leśna 5 lok. 44, 41-303 Dąbrowa Górnicza, posiadający NIP: 6292464286, posiadający REGON: 242865758; adres poczty elektronicznej: [email protected] ; (dalej: „Organizator”). 

2. Konkurs trwa od godziny 17:00  24 listopada, do 1 grudnia 2020 roku o godzinie 20:00. 

5. Konkurs jest organizowany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. 

6. Organizator oświadcza, że Konkurs nie jest w żadnym zakresie sponsorowany, wspierany, administrowany, ani organizowany przez Facebook. 

§ 2. Zasady udziału w Konkursie 

1.  W konkursie mogą brać udział wszystkie pełnoletnie osoby fizyczne, osoby niepełnoletnie, które ukończyły 13 rok życia oraz osoby posiadające ograniczoną zdolność do czynności prawnych mogą wziąć udział w Konkursie tylko za zgodą swojego przedstawiciela ustawowego lub opiekuna. Zgodę (w formie elektronicznej, np. skan lub zdjęcie pisma) należy przesłać na adres: [email protected]

2. Uczestnictwo w Konkursie jest nieodpłatne. 

3. W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy Organizatora ani UIP oraz najbliżsi członkowie ich rodzin, tj. zstępni, rodzeństwo, małżonkowie, rodzice małżonków i osoby pozostające z nimi w stosunku przysposobienia. 

4. Aby wziąć udział w Konkursie Uczestnik musi spełnić następujące warunki: 

A. Wykonać zadanie konkursowe zgodnie z postanowieniami § 3 Regulaminu.

§ 3. Przebieg Konkursu 

1. Zadanie konkursowe: Wstaw zdjęcie swojej myszy komputerowej w komentarzu pod artykułem zawierającym informację o rozdaniu z okazji Shadowlands na stronie jarock.pl oraz napisz czy jesteś gotowy na premierę WoW: Shadowlands

2. Uczestnik może zgłosić na Konkurs jedną pracę konkursową.

3. Zgłaszając Pracę Konkursową na Konkurs, Uczestnik udziela Organizatorowi i UIP nieodpłatnej licencji na wykorzystywanie Pracy Konkursowej na następujących warunkach:

a. pola eksploatacji: publikacja w mediach społecznościowych, w tym w Serwisach i 

    materiałach promocyjnych, prezentacje dorobku, w tym prezentacje branżowe,

b. terytorium: bez ograniczeń,

c. okres: 3 lata,

4. Jeżeli w Pracy Konkursowej został utrwalony wizerunek Uczestnika, Uczestnik zgłaszając Pracę Konkursową na Konkurs udziela Organizatorowi i UIP zgodny na wykorzystanie swojego wizerunku utrwalonego w Pracy Konkursowej, na zasadach określonych w ust. 3 powyżej.

5. Jeżeli w Pracy Konkursowej został utrwalony wizerunek innych niż Uczestnik osób, Uczestnik może zgłosić taką Pracę Konkursową na Konkurs tylko jeżeli uzyskał od wszystkich osób, których wizerunek został utrwalony w Pracy Konkursowej, zgodę na wykorzystanie ich wizerunku w zakresie określonym w ust. 3 niniejszego paragrafu, z prawem do udzielenia dalszej zgody Organizatorowi i UIP. W takiej sytuacji, na zasadzie dalszej zgody, Uczestnik udziela Organizatorowi i UIP zgody na wykorzystanie wizerunku takich osób, utrwalonego w Pracy Konkursowej, na zasadach określonych w ust. 3 niniejszego paragrafu.

6. Prace Konkursowe powinny być wolne od wulgaryzmów, treści powszechnie uznawanych za obraźliwe, a także od treści o charakterze pornograficznym lub mogących obrazić uczucia lub przekonania innych osób, bądź naruszających prawa osób trzecich (w tym w szczególności dóbr osobistych i praw autorskich).

§ 4. Wyłanianie zwycięzców oraz nagrody

1. Zgłoszone na Konkurs Prace Konkursowe zostaną poddane ocenie komisji konkursowej (dalej: „Komisja”) powołanej przez Organizatora. W skład Komisji wejdzie osoba upoważniona z redakcji Jarock.pl

2. Do wygrania jest zestaw peryferiów zawierający:

a: Mysz przewodową Corsair Scimitar RGB Elite

b: Podkładkę pod mysz Corsair MM300 PRO

3. Osoba, o których mowa w ust. 2 powyżej jest w dalszej części Regulaminu zwany zwycięzcą. 

4. Zwycięzca w razie przekroczenia jednorazowej, wolnej od podatku wartości nagrody otrzyma dodatkową nagrodę pieniężną na pokrycie zryczałtowane podatku od nagród w wysokości określonej przepisami prawa, które nie będzie wydawana Zwycięzcy.

5. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej do dnia 2 grudnia 2020 r. 

6. Zadanie konkursowe zostanie ocenione pod względem kreatywności, pomysłowości i fantazyjności, według subiektywnej opinni prowadzących konkurs.

7. Organizator poinformuje Zwycięzcę o wygranej pod artykułem konkursowym na stronie Jarock.pl. 

Zwycięzca, po otrzymaniu informacji o wygranej za pośrednictwem prywatnej wiadomości na portalu Facebook i/lub Twitch, powinien w odpowiedzi wskazać adres, na który nagroda zostanie wysłana. Jeżeli Zwycięzca nie uczyni zadość temu obowiązkowi, nagroda pozostaje w dyspozycji Organizatora, które może ją przyznać Uczestnikowi, który zgłosił na konkurs kolejną najlepszą Pracę Konkursową, po Pracach Konkursowych Zwycięzców. 

§ 5. Dane osobowe 

1. W ramach Konkursu będą przetwarzane wyłącznie dane osobowe zwycięzcy, w celu wydania nagród. Dane te zostaną usunięte niezwłocznie po wydaniu nagród. 

2. Administratorem danych osobowych jest Organizator.

3. W celu wydania nagród Organizator będzie przetwarzać następujące dane osobowe Zwycięzców:

a. imię, 

b. nazwisko, 

c. adres, 

d. adres e-mail, 

e. numer telefonu.

4. Zwycięzca ma prawo wglądu do swoich danych, ich poprawiania oraz żądania usunięcia. 

§ 6. Postępowanie reklamacyjne

1. Reklamacje dotyczące spraw związanych z Konkursem należy składać na adres Organizatora podany w § 1 ust. 1 niniejszego Regulaminu. 

2. Reklamacje będą rozpatrywane w terminie 7 (słownie: siedmiu). Zgłaszający reklamację otrzyma odpowiedź za pośrednictwem prywatnej wiadomości na Facebook. 

3. Negatywny wynik postępowania reklamacyjnego nie wyklucza prawa Uczestnika do dochodzenia roszczeń przed sądem. Prawo to także przysługuje w przypadku nieskorzystania z postępowania reklamacyjnego. 

§ 7. Postanowienia końcowe 

1. Regulamin Konkursu jest dostępny w artykule konkursowym na stronie głównej Jarock.pl. Regulamin jest także dostępny do wglądu w siedzibie Organizatora. 

2. Wszelkie informacje o Konkursie zawarte w jakichkolwiek materiałach promocyjnych i reklamowych mają jedynie charakter pomocniczy, natomiast zakres uprawnień Uczestników i Organizatora regulowany i oceniany jest na podstawie zapisów niniejszego Regulaminu.

3. Organizator zastrzega, iż nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia uniemożliwiające prawidłowe przeprowadzenie Konkursu, których nie był w stanie przewidzieć lub którym nie mógł zapobiec, w szczególności w przypadku zaistnienia zdarzeń losowych, w tym siły wyższej.

4. Wszelkie koszty związane z uczestnictwem w Konkursie, włącznie z opłatą za dostęp do Internetu, są ponoszone przez Uczestników.

5. Organizator nie ponosi winy za odstąpienie od regulaminu przez uczestników konkursu.

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze