RDR 2 z crossplayem?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 19 Czerwiec 2017
  • Komentuj 2

Niepotwierdzone informacje serwisu Comicbook.com sugerują, że w nadchodzący hit Rockstara zagramy wszyscy razem, bez względu na jaką maszynę Red Dead Redemption 2 zakupimy.

Sony, Microsoft i PC razem w RDR2? Potwierdzenia brak

Comicbook.com wiadomości miał zebrać z kilku źródeł, choć portal nie ujawnia jakich - dlatego nie ma co otwierać szampanów, bo nasze nadzieje mogą dość szybko zostać zmiażdżone. 

Jeśli jednak zechcecie im zawierzyć to Red Dead Redemption 2 będzie naprawdę wyjątkową grą, nie tylko ze względu na to kto ją robi i jaką przygodę w niej przeżyjemy - o ile rozmowy pomiędzy Sony, Microsoftem i Rockstarem się udadzą, to RDR2 trafi nie tylko na PS4, Xboxa i PC, ale także umożliwi wspólną grę między tymi platformami. 

Najbardziej zabiegać o to ma sam Rockstar, któremu bardzo ma zależeć na połączeniu graczy Xboxowych z tymi grającymi na sprzęcie od Sony. A to właśnie Japończycy mają być największą przeszkodą na drodze ku crossplay'owi.

Sony swoją decyzję wobec braku crossplay'u tłumaczy względami ''komercyjnymi'' i niechęcią wobec straty kontroli nad nieodpowiednimi zachowaniami graczy.  ''Wystawianie osób, wśród których bardzo często są dzieci, na zewnętrzne wpływy nad którymi nie mamy kontroli oraz nadzoru, jest czymś o czym musimy bardzo poważnie myśleć'' powiedział dla Eurogamer.net Jim Ryan z Sony

Sony głównym oponetntem grania między platformami?

Są to kolejne niepotwierdzone plotki dotyczące RDR2. Wcześniej do sieci trafiła rzekoma mapa z gry oraz screen, który ostatecznie okazał się być obrazkiem z innej kowbojskiej produkcji - Wild West Online.

Jeśli ktokolwiek ma na tyle dużą siłę przebicia, żeby wpłynąć na decyzję Sony to jest nim właśnie Rockstar. Jeśli rzeczywiście takie rozmowy są prowadzone, to czy mają jakąkolwiek szasnę na powodzenie? Jeśli tak, to powinniśmy się o tym dowiedzieć sporo przed premierą RDR2 planowaną na początek 2018 roku. 

[źródło: Comicbook.com, eurogamer.netgamerant.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze