PS2 wjedzie na PS4

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 20 Listopad 2015
  • Komentuj 3
playstation-2-controller-HD Sony chce przywrócić świetność grom z PS2 umożliwiając odpalenie ich na PS4. Niestety Japończycy nie chcą powiedzieć dużo więcej.  PlayStation 4 jest pierwszą konsolą od Sony, która nie miała żadnych możliwości wstecznej kompatybilności. Najwyraźniej ruch Microsoftu, który już w połowie tego miesiąca wprowadził taką możliwość na linii Xbox 360 i Xbox One, podziałał na Sony otrzeźwiająco. ''Pracujemy nad technologią umożliwiającą emulację PS2, by przenieść gry z PS2 na obecną generację. Nie mamy w tym temacie nic więcej do dodania.'' mówi krótko portalowi WIRED przedstawiciel Sony. Brak niestety żadnych szczegółów co do ewentualnej daty pojawienia się takiej opcji w pełnym rozmiarze. Portal zauważa, że w jednym ze specjalnych ''starwarswowch'' zestawów PlayStation 4 oprócz Battlefronta producent dorzuca także gierki znane z PS2 jak Super Star Wars, Star Wars: Racer Revenge, Star Wars: Jedi Starfighter czy Star Wars: Bounty Hunter. Wymienione tytuły mają nie być portami tylko działać dzięki emulatorom. Pozwala to grom z PS2 działać na najnowszej konsoli Sony tak jak na oryginalnej maszynie, ale w większej rozdzielczości i z nieco ładniejszą grafiką. Podrzucam Wam jeszcze materiał z testów emulatora, niestety dostępny tylko w języku angielskim:
W jaki sposób gry z PS2 miałby trafić na nową konsolę? Do pudełek raczej nikt tego pakował nie będzie więc pewnie pobierzemy je z sieci. Nie wiemy czy płyty z grami na PS2 uda się wsadzić do najnowszego ''Plejaka'' i zwyczajnie odpalić, brak jest też informacji ile Sony każe sobie za takie ''wsteczne'' tytuły zapłacić. Dlaczego tak ważna wydawałoby się opcja wprowadzona jest bez większego rozgłosu ze strony Sony? Przecież Microsoft trąbił gdzie tylko mógł o tym, że wsteczna kompatybilność zawitała do Xboxa One. Japończycy poszli inną drogą i z oficjalnym ogłoszeniem czekają kiedy wszystko będzie zapięte na ostatni guzik. 244bcdf [źródło: wired.com, eurogamer.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze