Quantic Dream dla wszystkich

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 01 Luty 2019
  • Komentuj 0

Obecny rok zapowiada się bardzo interesująco. Ledwie zamknął się za nami jego pierwszy miesiąc, a tu już zdążyło się tyle wydarzyć. Nie tylko rzeczy drobnych, ale takich które poniekąd branżę zmieniają i nie potrafimy przewidzieć ich skutków. Dobrym przykładem jest aferka wokół Metro Exodus i paru innych gier, które porzuciły Steama dla Epiców. Ale nie tylko PCtowa część branży się zmienia. Sony właśnie straciło swoją największą broń, którą machało reszcie graczy przed oczami, czekając aż pękną z zazdrości i kupią PlayStation z najnowszym tytułem Quantic Dream. Pękłam i kupiłam... PS4 Pro i Detroit: Become Human.

Heavy Rain i Beyond: Two Souls na PS3, Detroit na PS4, naturalnie nie można było przejść obok nich obojętnie. Dwie pierwsze ogrywałam na konsoli brata, dzisiaj czekam ze swoją na kolejne tytuły ze stajni Francuzów. Tyle tylko, że Quantic Dream przestało właśnie tworzyć exclusivy na platformy Sony i otworzą się na innych graczy.

Chloe z Detroit przekazuje nam szalenie istotne informacje związane z przyszłością studia. QD podpisało, metaforycznie rzecz ujmując, ''pakt z diabłem'' w skórze NetEase, chińskim gigantem, który jest również zaangażowany w dramę z Diablo Immortal czy uwolnienie się Bungie spod skrzydeł Activision.

Docelowo współpraca z NetEase ma pozwolić Davidowi Cage'owi i jego zespołowi na rozwinięcie skrzydeł i tworzenie gier na inne platformy z myślą o przyszłych generacjach.

Pozostaje tylko trzymać kciuki, aby oznaczało to rewelacyjne tytuły na konsole i PC, które dzięki wykupieniu udziałów przez NetEase zostaną odpowiednio sfinansowane i nie skończą jako mobilne produkcje. Niestety, historia pokazuje, że z inwestorami bywa różnie.

[Źródło: gamezone.com]

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze