PUBG przed CS:GO

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 10 Lipiec 2017
  • Komentuj 4

Różnica jest minimalna, bo chodzi raptem o niecałe 1000 graczy, ale fakt jest faktem - w pewnym momencie w PUBG grało więcej osób niż w CS:GO.

PUBG dopiero się rozkręca?

Kilka miesięcy po premierze PlayerUnknown's Battlegrounds znajduje się na maszynach ponad czterech milionów graczy. Sukces jest niewątpliwy, ale blednie przy CS:GO, które sprzedało się do tej pory w około 30 milionach egzemplarzy.

Wygląda to nieco jak walka Dawida z Goliatem? Tylko na pierwszy rzut oka, bo jak na Twitterze poinformował twórca PUBG Brendan Green, w pewnym momencie w jego grę grało więcej ludzi niż w czołową e-sportową dyscyplinę jaką przecież jest CS:GO.

Jak widzicie różnica nie jest wielka, bo nie sięga nawet 1000 graczy. Sytuacja wygląda jednak nieco inaczej kiedy popatrzymy na procent ludzi, którzy rzeczywiście obie gry odpalają. Tutaj porównanie wypada zdecydowanie na korzyść gry Greena, które choć dużo mniejsze jeśli idzie o ilość sprzedanych kopii, to przyciąga porównywalną ilość graczy. 

Sytuacja oczywiście długo się nie utrzymała i CS na dłuższą metę PUBGa wyprzedza (powtórzę: ilość sprzedanych kopii PUBG vs CS:GO wynosi około 1 do 8), ale chyba ma wątpliwości, że przed Battlegrounds, czy generalnie grami typu battle royal, stoi świetlana przyszłość. 

[źródło: steamspy.com, twitter.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze