Primitive opuszcza jaskinię!

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 06 Grudzień 2022
  • Komentuj 0

Na PC zmierza Primitive, nastawiona na realizm przygodowo-survivalowa gra akcji. Jak ujawniają twórcy z Games Box S.A., Primitive zaoferuje otwarty świat – nieprzyjazny i pełen pierwotnych sił. Akcja gry będzie osadzona w brutalnej epoce kamienia łupanego, gdzie spotkać można m.in. potężne mamuty, tygrysy szablozębne oraz wrogie plemiona neandertalczyków i pierwszych homo sapiens. Data premiery ma zostać ogłoszona w późniejszym czasie.

Primitive opuszcza jaskinię!

Primitive to nowy projekt polskiej firmy Games Box S.A., która należy do grupy Ultimate Games S.A. Games Box S.A. niedawno zapowiedziało też wydanie REPO MAN, czyli gry RPG o komorniku w świecie neonów i konspiracji. Ultimate Games S.A., znane m.in. z bestsellerowej serii Ultimate Fishing Simulator, będzie współwydawcą Primitive’a.

Jak wskazuje Games Box S.A., Primitive to przygodowo-survivalowa gra akcji FPP/TPP z otwartym światem, nastawiona na jednoosobową rozgrywkę. Rozgrywka ma być mocno zróżnicowana i obejmować wiele mechanik, w tym elementy survivalu, walkę, eksplorację, polowania, budowę schronień i crafting. Gracz będzie musiał przy tym mierzyć się z licznymi zagrożeniami – m.in. bestiami (np. mamuty i tygrysy szablozębne) oraz konkurencyjnymi plemionami.

Powstający na silniku Unreal Engine 5 Primitive to tytuł osadzony w epoce kamienia łupanego, przed dziesiątkami tysięcy lat, kiedy planetę zamieszkiwali neandertalczycy i homo sapiens. Twórcy szykują też zróżnicowane obszary – od ciepłych i pełnych zieleni krajobrazów po skute lodem tereny górskie.

W Primitive gracze będą musieli zadbać o ubiór, broń, zaopatrzenie, schronienie i sporo innych rzeczy. Ważną rolę pełnić ma też system dynamicznej zmiany warunków pogodowych. Primitive ma trafić na PC (Steam). Data premiery i ewentualne plany dotyczące wersji na konsole zostaną ogłoszone w późniejszym czasie.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze