Prawie dwa miliony kont zhakowanych z forum CDP Red

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 01 Luty 2017
  • Komentuj 2

Najlepsze jest to, że nawet nie wiedziałam o istnieniu tego konta...

Najlepsze jest to, że nawet nie wiedziałam o istnieniu tego konta...

Wyciek danych miał miejsce z marcu ubiegłego roku, jednak dane zaczęły wypływać dopiero teraz. Serwis HaveIBeenPwned? na swoim Tweeterze poinformował, że 67% ujawnionych kont już znajduje się w ich bazie. Czy Wasze konto też padło ofiarą nieautoryzowanego dostępu, możecie bez problemu sprawdzić TUTAJ.
Na forum CDP RED pojawiło się oficjalne wyjaśnienie zaistniałego incydentu. Co ciekawe, informowali o tym już 14 grudnia, jednak dopiero teraz sprawa zostaje nagłośniona. Trochę w tym paniki, gdyż administracja forum podaje do wiadomości publicznej, że wszystkie hasła jakie wyciekły były zakodowane algorytmem MD5, a właściwie jego późniejszą wersją SHA-1.
''Wciąż najlepszą metodą jest poprosić użytkowników o zmianę haseł. Od wydarzenia prowadzimy dodatkowe, zewnętrzne testy bezpieczeństwa i podwoimy nasze wysiłki, by zagwarantować Wam, że takie sytuacje nie wydarzą się w przyszłości.''
Najlepiej więc sprawdzić po prostu na HaveIBeenPwned?, czy Wasze konta znajdują się w gronie wybranych pechowców, i zwyczajnie zmienić hasło jak zaleca to IT_Team na forum REDów.

Geralt chyba ma nowych wrogów - hakerów :D

Geralt chyba ma nowych wrogów - hakerów :D

Bazy danych, o których cały czas mowa, nie były aktywne już od ponad roku przed wydarzeniem, czyli od kiedy forum połączono z GOG.com. Istnieje też wiele nieścisłości w przekazach publicznych. Nie do końca znamy ilość danych, która wyciekła z forum. Według różnych źródeł liczba danych waha się między 1,8 a 2 milionami. [źródło: twitter.com, haveibeenpwned.com, forums.cdprojektred.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze