Pierwsze Diablo na GOG.com

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 07 Marzec 2019
  • Komentuj 4

Pierwsze Diablo od lat było nie do kupienia. Nic dziwnego, skoro stare gry bardzo ciężko odpalić na nowych komputerach (spróbujcie z oryginalnym The Sims! Wredota zawsze sprawia problemy!). GOG na szczęście stale reaktywuje dawne hity, którymi możemy jeszcze raz cieszyć się, tym razem na nowoczesnym sprzęcie, ale wciąż w starej, dobrej i klasycznej wersji, prawie tak starej jak ja. :)

Niesamowite jest to, że dziś możemy zagrać w Diablo dokładnie tak, jak w 1996 roku. W oryginalnej grafice SVGA, przy 20 klatkach na sekundę, łącząc się ze znajomymi przez serwis sieciowyBattle.net.

„Żałowaliśmy, że te kultowe tytuły nie były dostępne dla graczy. Cieszymy się bardzo, że współpraca z zespołem GOG.COM pomoże to zmienić” – powiedział Rob Bridenbecker, wiceprezes i producent wykonawczy spółki Blizzard Entertainment

Diablo będzie jednak odświeżone, a my będziemy mieli możliwość wyboru wersji gry w programie startowym. Co ciekawe, stara gra Blizzarda znajdowała się na szczycie listy życzeń graczy. Wygląda na to, że współpraca Zamieci i GOGa wyjdzie wszystkim na dobre, w tym również nam, graczom, bo już niedługo na platformę sklepową CDP-u trafią pierwsze dwa Warcrafty, na co również wiele osób czeka z zapartym tchem.

Diablo jest już dostepne na GOG i w Polsce kosztuje 34,99. 

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze