Poznańska Gildia Graczy na PGA 2018

  • Autor: Wojtek Sygier
  • Opublikowano: 12 Październik 2018
  • Komentuj 1

Odwiedź PGG również na Facebooku

Już niebawem, w dniach od 12 do 14 października odbędzie się kolejna edycja Poznań Game Arena. W tym czasie stolica Wielkopolski stanie się jednocześnie stolicą gamingu! Na uczestników będą czekali producenci sprzętu chcący pochwalić się swoimi nowymi produktami, twórcy gier ze swoimi nadchodzącymi tytułami, a także cosplayerzy. Poznańska Gildia Graczy w tym roku po raz 4. pojawi się w roli wystawcy w hali dedykowanej grom niezależnym. Wypatrujcie stoiska w kolorze fioletu, bo w tym roku mamy dla Was jeszcze więcej atrakcji niż w poprzednich edycjach!

Czym jest Poznańska Gildia Graczy i jaka jest jej historia?

Wszystko zaczęło się w 2013 roku od spotkań pod sztandarem Pog(R)adajmy (cykl dyskusji dla graczy i twórców gier), na które regularnie uczęszczaliśmy. Jednak dla wielu z nas comiesięczne spotkania to było zdecydowanie za mało. Chcieliśmy mieć aktywny udział w promocji i rozwoju growego świata, dlatego z inicjatywy Pauliny Rutkowskiej stworzyliśmy stowarzyszenie - tak oto w lutym 2015 roku formalnie narodziła się Poznańska Gildia Graczy. Początki naszej działalności nie były łatwe, chociaż już tego samego roku udało nam się pojawić w roli wystawcy na PGA. Nasze “stoisko” liczyło wtedy zaledwie 1,5m2 i to tylko dzięki temu, że zaprzyjaźnione studio Indago użyczyło nam swojej powierzchni. Wyposażeni byliśmy w jeden niewielki stolik, mały fioletowy obrus, słuchawki i laptop do naszego prototypu konkursu muzycznego na zgadywanie tytułów gier po odsłuchiwanym soundtracku, oraz ciasto w ramach nagrody za prawidłowe odpowiedzi. Naszym głównym celem było wtedy zwerbowanie nowych członków, którzy, tak jak my, chcieli mieć swój udział w promocji i rozwoju kultury graczy oraz lokalnego gamedevu. Byliśmy mile zaskoczeni, że frekwencja uczestników naszego małego konkursu była aż tak wysoka, bo ciasto skończyło znacznie szybciej, niż przewidywaliśmy :) Po tak pozytywnym przyjęciu naszych działań, postanowiliśmy pojawiać się na PGA co roku i konsekwentnie dotrzymujemy tych założeń. Tak oto, już za czwartym podejściem, w 2018 roku, powierzchnia naszego stoiska to ponad 50m2, które obfitują w mnóstwo atrakcji i duuuużo fioletowego koloru.

Ale PGA to tylko jedna z aktywności, którą zajmujemy się jako stowarzyszenie PGG. Organizujemy także game jamy:  P-Jam podczas Pyrkonu oraz, najważniejszy dla nas, PGG Jam All Play Accessibility, przez który chcemy zwrócić uwagę na problem niedostosowania gier dla osób z niepełnosprawnościami, i dzięki któremu chcemy pomóc młodym twórcom zaprezentować się szerszemu gronu. Od trzech lat opiekujemy się również poznańskim Pog(R)adajmy, obejmujemy patronatem różne działania lokalnej społeczności twórców gier oraz samych graczy, relacjonujemy wiele wydarzeń, także spoza Poznania i okolic, transmitujemy nasze zmagania growe na Twitchu i łączymy ze sobą graczy przez nasz serwer Discord.

PGG na PGA - co zaoferuje stoisko

Dla wszystkich osób, które odwiedzą nasze stoisko podczas PGA mamy przygotowane szereg atrakcji i konkursów. Oto, co będzie na Was czekać:


Pixel Master

Zapewne bardzo wiele osób jest w stanie podać tytuł gry albo chociaż serię po zobaczeniu screenshota. A co w sytuacji, jeśli obraz jest rozpikselowany, i to w znacznym stopniu? Jeśli uważacie, że macie sokoli wzrok i zapamiętujecie każdy szczegół, to spróbujcie sił w Pixel Master!


Quote Master

War. War never changes”. Chyba każdy wie, z jakiej gry pochodzi ten cytat. A “I regret nothing”? Albo “All your base are belong to us”? Sprawdźcie swoją wiedzę z gier w Quote Master! Niektóre z cytatów są podchwytliwe, więc dobrze się zastanówcie ;)


Music Master

A może macie wprawne muzyczne ucho? Jesteście w stanie poznać muzykę z konkretnej gry po kilku nutkach? Czy jakiś utwór zapadł Wam szczególnie w pamięć, np. motyw przewodni serii Battlefield albo muzyka z menu głównego Heroes of Might and Magic 3?  Jeśli tak, to Music Master jest dla Was!

Pomyślne ukończenie dowolnego z powyższych wyzwań gwarantuje Wam kawałek przepysznego ciasta batatowego polanego domowej roboty słonym karmelem, które zostało przygotowane przez Nerds’ Kitchen. Uważajcie jednak - gdy spróbujecie go po raz pierwszy, to na pewno będziecie chcieli więcej. Nie mówcie więc, że nie ostrzegałem ;)


PGG Quest
Z
wiedzanie terenu targów samo w sobie jest ekscytującym zajęciem - możliwość ogrania nadchodzących gier, przetestowania sprzętu - to wszystko daje dużo frajdy. A co się stanie, jeśli dodamy tego odrobinę rywalizacji i nagród?

PGG Quest to coś w rodzaju gry terenowej, która polega na odwiedzaniu stoisk różnych firm i wykonywaniu zadań, które tam na Was czekają. Może to być przejście jednego etapu w grze, może to być pobicie rekordu - wszystko zależy od NPC-ów, którymi są osoby obecne na danym stoisku. W naszej apce bez problemu odnajdziecie wszystkie punkty, na których czekają na Was różne wyzwania. Ci, którzy okażą się najlepszymi łowcami osiągnięć, otrzymają ciekawe nagrody ufundowane przez naszych sponsorów. Nie jest to może ratowanie świata, jednak satysfakcja z ukończenia kolejnego “questa” jest porównywalna :)


PGG Bomb

Ponadto, w tym roku mamy przygotowaną jeszcze jedną, całkiem nową atrakcję. Tym razem wystawiamy się także z naszą autorską grą-quizem - PGG Bomb. Wczujcie się w rolę hakera, który może uniknąć wybuchu elektronicznej bomby tylko dzięki poprawnemu odpowiadaniu na pytania dotyczące szeroko pojętego gamingu. Zegar tyka nieubłaganie - czy macie tyle odwagi i wiedzy, aby się z nim zmierzyć? Gwarantujemy bombową zabawę i niezapomniane wrażenia. Koniecznie weźcie znajomych! ;)

Jeśli poza wzięciem udziału w naszych konkursach chcecie także dowiedzieć się czegoś więcej o nas - kim jesteśmy, na czym polega nasza działalność - bądź chcecie do nas dołączyć, zagadajcie do naszych odzianych w fiolet przedstawicieli, którzy z radością odpowiedzą na Wasze wszystkie pytania.


To co, widzimy się już 12-14 października w strefie gier niezależnych na MTP w Poznaniu? Pamiętajcie, tam gdzie dominuje fioletowy kolor PGG, tam na pewno nie można narzekać na nudę. Do zobaczenia!

Odwiedź PGG również na Facebooku

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze