Powstaje gra na podstawie Peaky Blinders

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 24 Kwiecień 2020
  • Komentuj 0

Gry stały się normalnym, popkulturowym medium. Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości to rozejrzyjcie się dookoła. Niemal WSZYSCY grają. Na podstawie gier powstają książki, filmy, seriale, komiksy, animacje i kto wie co jeszcze. Ja wiem, gry planszowe! Czy można jednak na podstawie serialu stworzyć grę komputerową? Oczywiście, że można, bowiem transakcja ta działa również w pełni w drugą stroną. Tym razem na warsztat wzięte zostanie Peaky Blinders.

Peaky Blinders: Mastermind, czyli gra na podstawie serialu

Lubię Peaky Blinders. Co prawda pierwsze sezony siadły mi bardziej, by były o wiele bardziej klimatyczne, tak dynamika nowych odcinków również ma coś w sobie. Jeśli zatem lubicie mafię i gangsterów, ale niekoniecznie po raz kolejny chcecie się udać do Stanów Zjednoczonych lat 20. XX wieku, to sięgnijcie po ten tytuł. Zabierze Was bowiem do Birmingham w Anglii i przedstawili losy Thomasa Shelbiego oraz jego rodziny.

Co jednak z grową adaptacją? Obawiam się, że z butów nie wyrywa. Peaky Blinders: Mastermind będzie przygodówką z elementami logicznymi. Osadzona zostanie przed wydarzeniami z serialu, dzięki czemu będziemy uczestniczyli w losach lidera rodziny, który stawiać będzie swoje pierwsze kroki w tym brudnym interesie. Pod względem fabularnym zatem, gra może okazać się warta uwagi ciekawostką dla fanów.

Jeśli chodzi o gameplay to zajmiemy się planowaniem akcji oraz cofaniem czasu, aby nasze działania wykonać perfekcyjnie. Trzeba będzie synchronizować akcje pozostałych członków ekipy, rozsądnie podejmować decyzje i zarządzać zasobami, a do tego brać pod uwagę, że każda czynność zajmować będzie czas. Uczyć się zatem będziemy na własnych błędach, więc przygotujcie się na powtarzanie scenariuszu, aż uda Wam się znaleźć idealne rozwiązanie.

Peaky Blinders: Mastermind zadebiutuje na PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch. Gra pojawi się jeszcze tego lata.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze