Polowanie na ester egg BF I

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 24 Październik 2016
  • Komentuj 0

Polowanie na słuchawki już trwa!

Polowanie na słuchawki już trwa!

Easter eggi w Battlefieldzie I na pewno są, trzeba je tylko znaleźć. Poszukiwania już się zaczęły i choć spektakularnych sukcesów na razie nie ma, to społeczność wydaje się być na tropie.  Od piątku wszyscy chętni mogą wypróbować najnowsze wcielenie serii Battleifield. Wcielenie, dodam, bardzo udane. Gra ma nie tylko wciągające multi, ale po raz pierwszy w historii serii trochę więcej czasu warto poświecić trybowi dla pojedynczego gracza. Piątkowa premiera już za nami, ale wraz z nią rozpoczęła się nowa zabawa - polowanie na easter eggi, czyli żarciki jakie DICE schowało w swojej grze. Na pewno słyszeliście o słynnym megalodonie z Battlefielda 4? Póki co w pierwszowojennym Battlefieldzie nie udało się odkryć nic nawet w części tak widowiskowego, ale dajmy graczom trochę więcej czasu. Pierwszym easter eggiem jaki udało się zauważyć są... słuchawki. Słuchawki, które na razie do niczego nie służą, można je jedynie podnieść. Część społeczności argumentuje, że są to nowoczesne słuchawki do gry, inni wskazują na ich podobieństwo do sprzętu, jaki podczas I Wojny wykorzystywali radiotelegrafiści. YouTuber JackFrags przyjrzał się sprawie bliżej:
Kiedy podniesiecie słuchawki, a może to zrobić tylko jeden gracz podczas jednej rundy, to trzeba je donieść do przekaźnika radiowego ukrytego gdzieś na mapie. Wygląda to tak:
Nadal nie udało się rozwiązać zagadki wysłanej Morsem wiadomości. Niektórzy twierdzą, ze kod jest w języku niemieckim, przy którym wykorzystano używany przez Niemców szyfr ADFGVX. Postępy w śledztwie możecie zobaczyć tutaj. Kolejną sprawą, która frapuje graczy na forach Battlefielda są obrazy, a właściwie umieszczone na nich symbole: easter Nie jest do końca jasne, czy tutaj w ogóle chodzi o jakiegoś easter egga, ale wskazuje się na to, że te podpisy przypominają swoim wyglądem szyfr używany przez masonów, znany też jako szyfr pigpen.

Masoński szyfr w BF I?

Masoński szyfr w BF I?

Gracze mają jednak nadzieje, że to co udało im się odkryć stanowi jedynie wierzchołek góry lodowej, a trop zaprowadzi ich znacznie dalej. Gdzie? Godzilla? Megazord? A może Wam udało się trafić na coś jeszcze? Battlefield 4 swoje sekrety ukrywał jeszcze kilka lat po premierze, jak długo bronił się będzie Battlefield I? [źródło: jackfrags.comforums.battlefield.com, gamesradar.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze