Pokemony w Chinach?

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 08 Sierpień 2017
  • Komentuj 3

Nie jest tajemnicą, że Pokemony moga źle wpływać na ludzi. Zbierają się oni grając w zagrażające systemowi geolokalizacji tłumy, których pilnowanie stanowi problem dla rządu chińskiego. Nic więc dziwnego, że odmówili tej przyjemności swoim mieszkańcom. 

Niantic Labs nie ustawało jednak w prośbach i dręczyło rząd tak długo, aż w styczniu mimo odmowy obiecali wyznaczyć odpowiednią komisję, która sprawdzi czy Pokemon Go nie wpłynie aby ujemnie na bezpieczeństwo kraju.

Oczywiście póki co aplikacja dalej jest zakazana, jednak Chińczycy znaleźli sposób i przez długi czas korzystając z fake gps grali ''w Japonii''. Teraz jednak pojawiła się iskierka nadzieji dla mieszkańców kraju Wielkiego Muru. Na mapie Pokemon Go przez jakis czas pojawiły się Gymy i Pokestopy, a gracze mogli złapać stworki czy udać się na rajd. 

Zauważył to jeden z graczy, The Silph Road, który opisał to tak:

Podczas miesięcznego pobytu w chińskim Taiyuan to był pierwszy raz kiedy jakiekolwiek oznaki „życia” pojawiły się na mapie. Przedtem były na niej tylko drogi i budynku, ale nie występowały żadne pokemony, PokeStopy czy gymy. 

 Drugi o nicku EnricJi150 pochwalił się na redditcie, że złapał regionalnego dla Azji Farfetchd'ta. Dla niedowiarków zamieścił dowód. Niestety, po paru godzinach wszystko zniknęło z mapy. Co oznacza taki test? Czy Niantic łamiąc prawo chciało tylko przetestować popularność gry?

Farfetch'd złapany w Shanxi

Według użytkownika z Indii, dokładnie takie samo wydarzenie miało miejsce u nich na 3 tygodnie przed włączeniem gry w ich kraju. Niantic prawdopodobnie testowało więc błedy i sprawdzało czy wszystko jest już gotowe do odpalenia. Teraz pozostaje im tylko czekać na zielone światło od chińskiego rządu.

Chiny widząc popularność takich gier jak Overwatch czy Pokemon Go, wykorzystują do maksimum umiejętności wyrabiania niezwykle podobnych rzeczy przez swoich mieszkańców. Tym sposobem doczekali się aplikacji City Elves Go, która dostępna jest w chińskim AppStore. 

Zapdos czeka!

Na koniec dodam tylko szybko, że na rajdach już od dzisiaj możecie łapać flagowego stworka żółtych. Zapdos czeka na was w Gymach, mając jedynie 42,691 Cp. Do boju trenerzy!

[Źródła: kotaku.compokemon-go.pl]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze