Pokemon GO uczy się od Harry Potter: Wizards Unite

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 18 Lipiec 2019
  • Komentuj 5

Niantic nie zapomina o Pokemon GO, mimo, że niedawno wypuściło Harry Potter: Wizards Unite. Okazuje się nawet, że ta pierwsza produkcja będzie uczyła się na rozwiązaniach młodszego kolegi. W efekcie już wkrótce do Pokemon GO trafi zupełnie nowy system walki. Jest to chyba coś, na co wszyscy czekali!

Pokemon GO rozwija się, ale powoli

Nikt chyba nie zaprzeczy, że w ciągu tych trzech lat, Pokemon GO znacznie się rozwinęło. Niantic cały czas rozbudowywało swoją mobilną produkcję, wprowadzając nie tylko kolejne generacje kieszonkowych stworków, ale również kolejne funkcje. Mamy już rajdy, możliwość wymiany, a nawet działające walki pomiędzy graczami.

Elementem Pokemon GO, który pozostał do poprawy, jest system walki. Nie kojarzy się on w żaden sposób z innymi grami z serii Pokemon, a do tego jest mało satysfakcjonujący. W zasadzie nie wymaga od nas nawet czynnego udziału – wystarczy sukcesywnie uderzać w ekran i rzeczy same się dzieją.

Pokemon GO wykorzysta Harry Potter: Wizards Unite

Niantic poinformowało, że Pokemon GO czeka aktualizacja systemu walki. Zanim zakrzykniecie z radości, to uprzedzam - nie będzie przypominał to, co znamy z konsolowych produkcji. Niemniej przypominać ma czarowanie z Harry Potter: Wizards Unite, co i tak będzie sporą odmianą w Pokemon GO.

Podstawa pozostanie taka sama. Ataki podstawowe wywoływane będą przez regularne uderzanie w ekran. Gdy jednak naładujemy pasek ataku specjalnego, wtedy zaczną się cuda. Na ekranie pojawią się znaczki symbolizujące żywioł ataku. Trzeba będzie palcem przejeżdżać tak, aby przeciąć ich jak najwięcej, a do tego zgodnie z obowiązującym wzorem! Czym lepiej uda nam się ta sztuka, tym atak specjalny uderzy przeciwnika mocniej.

Prezentację zmiany systemu walki w Pokemon GO znajdziecie powyżej. Warto jednak zaznaczyć, że dotyczą one jedynie PvP. Niantic na ten moment nie zamierza zmieniać aktualnego systemu walki w gymach oraz rajdach. Może to jednak ulec zmianie, jeśli nowy system walki sprawdzi się w potyczkach pomiędzy trenerami Pokemon.

Co sądzicie o tych zmianach? Przyjmą się w Pokemon GO, czy Niantic powinno zaprojektować nowy system walki inaczej?

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze