Pokemony to nie wszystko

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 07 Wrzesień 2016
  • Komentuj 2

Szał opadł dosyć szybko

Szał opadł dosyć szybko

Pokemony jakie były każdy widział - początkowy hype związany z grą dosyć szybko się ulotnił, ale gra i tak swoje zarobiła. Ten sukces spowodował, że Niantic planuje więcej gier w stylu GO.  I właściwie nie ma się co deweloperom dziwić. Pokemon GO w kilka miesięcy od premiery zarobiło dla firmy ogromne pieniądze, mowa jest o kilkuset milionach zieloniutkich dolarów. Problemem gry było to, że po początkowej ekstazie nie za bardzo było co w niej robić. John Hanke, szef Niantic, w rozmowie z czasopismem Game Informer mówi jak będzie wyglądało życie kierowanej przez niego firmy po Pokemon GO. Zaskoczeń wielkich nie będzie jeśli napiszę, że jego firma planuje dalej tworzyć gry oparte o ten sam koncept i nadal pracować nad implementacją tak zwanej ''rozszerzonej rzeczywistości''.

John Hanke jest raczej spokojny o kierowaną przez siebie firmę

John Hanke jest raczej spokojny o kierowaną przez siebie firmę

''To krok w dobrą stronę dla wszystkich'' mówi Hanke. ''Zabierzemy gry do prawdziwego świata i damy ludziom motywację, wymówkę, żeby wyszli na zewnątrz, trochę poćwiczyli, zobaczyli nowe miejsca i, miejmy nadzieję, mieli zdrowe relacje z innymi ludźmi''. Z tym ostatnim może być problem, bo były już przypadki kiedy przestępcy zwabiali bogu ducha winnych trenerów Pokemonów w jakieś ustronne miejsce i następnie ich okradali. Znany jest też przypadek ''swatowania'' łapiących w parku Pokemony trenerów. ''Platforma Niantic jest wielką częścią naszej dalekosiężnej wizji, mamy już projekty, które są właśnie we wczesnej fazie rozwoju. Zbudowane zostaną na bazie tej (Pokemon GO-przyp.red) platformy, więc z całą pewnością możecie oczekiwać czegoś od nas w przyszłości'' mówi Hanke, ale zaraz zaznacza, że jego firma jeszcze z Pokemon GO nie skończyła. Szef Niantic odniósł się także do tego, że obecnie w świecie gier krąży wiele opartych na koncepcie GO. Widać Hanke nie ma z tym większego problemu: '' Z całą pewnością znajdzie się miejsce dla wielu gier w tej kategorii. Myślę, że to bardzo świeży obszar do zbadania dla projektantów gier, deweloperów i wydawców''. Niestety Henke nie zdradził żadnych szczegółów co do zupełnie nowych projektów kierowanego przez siebie studia.

Po Pokemonach też jest życie

Po Pokemonach też jest życie

[źródło: hardcoregamer.comgamespot.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze