Pokemony po zmianach

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 25 Czerwiec 2017
  • Komentuj 4

Ostatnie pisałam Wam o nowej aktualizacji do Pokemon Go. Wyłączono Gymy i wprowadzono zupełnie nowe aktywności do gry. Teraz, kiedy wszystko mniej więcej działa, a Niantic poprawia na bieżąco wszystkie pojawiające się problemy, możemy na spokojnie ocenić zakres zmian.

O raidach informuje nas radar pokemonów.

1. Pokestopy zamieniły się na Gymy. Nie wszystkie oczywiście, ale zdecydowanie widać różnicę. Na szczęście od teraz Gymami też można obracać, by uzyskać niezbędne trenerowi itemki.

2. W gymie mieście się nie 10 jak wcześniej, a jedynie 6 pokemonów. Co dziwne, kiedy przejmowałam Gyma i wstawiłam swojego pokemona, mój towarzysz już nie mógł tego zrobić. Oznacza to, że prawdopodobnie stworki można dokładać do Gymu po upływie conajmniej 10 minut.

Niebieski wszędzie. Nikt nie odbije, bo walki straciły sens.

3. Dokarmianie pokemonów nie ma absolutnie żadnego sensu. Służy zwiększeniu motywacji naszych maluchów i dłuższemu utrzymaniu ich na stanowisku. Niestety, teraz monety zbieramy za czas, jaki nasz maluch spędza w Gymie. Co więcej, ustawiony jest limit dzienny, który wynosi 50 monet. Żeby więc zdobyć maksymalny dzienny przydział pieniędzy z Gyma, wystarczy nam jeden pokemon, który spędzi w nim 8 godzin i 20 minut. Inni ludzie również mogą dokarmiać nasze Pokemony, co blokuje im możliwość powrotu z monetami.

3.1 Co to oznacza dla starych wyjadaczy, którzy zazwyczaj mieli obstawione po 10+ Gymów i codziennie zgarniali przynajmniej 100 monet? Nie wydawajcie oszczędności. :D Teraz wasze dochody się zmniejszą. 

3.2 Co to oznacza dla casualowców? Że nareszcie będą mieli okazję skorzystać ze sklepu, bo rotacja Pokemonów będzie dużo większa. Z jednej strony przez spadek motywacji stwora, z drugiej przez to, że trenerom po prostu nie opłaci się walka z innymi teamami. Niantic wyrównało różnicę między 25+ a 35+ lvlem.

Jajka mamy żółte i różowe, ale poziom raidu określają te buźki nad nim.

4. Zamiast walki z innymi kolorami, teraz skupimy się na stawaniu ramię w ramię z resztą trenerów. Wszystko po to, by zaliczyć rajdy, które przynoszą ciekawe nagrody, szansę złapania dobrego pokemona i dużo zabawy. 

5. Raidy nie są tak trudne, jak to twórcy zapowiadali. Spokojnie jesteście w stanie zabić Bossa z poziomu 1 i 2 w duecie a nawet solo, jeśli nie lubicie biegać w grupie. Dzisiaj sprawdziłam to na Muku, 11200 CP i raid poziomu 2 z przeznaczeniem na 9 osób. W kooperacji z moim współlokatorem, nie daliśmy mu żadnej szansy. Jak wygląda sprawa z wyższymi lvlami? Jeśli macie dość silne pokemony, możecie pokusić się o samodzielne starcie z lvlem 3.

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze