Pokemon Unite, czyli mobilna MOBA!

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 28 Czerwiec 2020
  • Komentuj 1

Pokemony to przepotężna marka, na co nie potrzeba żadnych dowodów. Sprzedaż gier o kieszonkowych stworkach wciąż jest ogromna, mimo, że poszczególne edycje nie są rewolucyjne. Serial animowany również cieszy się popularnością, a o fenomenie Pokemon GO mógłbym napisać osobny artykuł. Czy jednak na rynku jest miejsce na grę MOBA z pokemonami w rolach głównych?

Pokemon Unite, czyli złap je wszystkie w grze MOBA

Nintendo poinformowało o współpracy z Tencent przy tworzeniu wspólnej gry Pokemon. Okazało się, że deweloperzy tworzą grę MOBA, a za cały projekt odpowiada ekipa TiMi Studio Group. Dostarczyła ona światu Arena of Valor (też MOBA) oraz Call of Duty Mobile, więc teoretycznie wiedzą, co robią. Czego z kolei my możemy się spodziewać?

Możemy oczekiwać mobilnej gry MOBA, dostępnej na Nintendo Switch, ale również na urządzeniach z iOS oraz Android. Na ten moment nic nie wiemy o konsolowej, czy PC-towej edycji, ale skoro gra będzie mobilna i pojawi się na smartfonach, to pewnie znajdą się chętni do posiłkowania się emulatorem.

Wiemy również, że Pokemon Unite zaoferuje pełen cross-play, więc platformy nie będą ograniczone do grania w swoim obrębie. Sama produkcja skupi się na dynamicznych walkach, ale nie będzie miała typowych zasadach z gatunku MOBA (nie będzie również zależności żywiołów typu woda-ogień-roślina). W Pokemon Unite wygramy, gdy zdobędziemy w określonym czasie większą ilość punktów. Nie będziemy zatem niszczyli bazy wroga, ale skupimy się na wykonywaniu celów oraz walkach.

W potyczkach wezmą udział dwie, pięcioosobowe drużyny, które w ramach rozgrywki będą łapały dzikie pokemony, levelowały je i ostatecznie ewoluowały (otrzymamy możliwość wybierania ataków przy awansie). Nie wiemy, jakie pokemony otrzymamy na start w Pokemon Unite. Wygląda jednak na to, że inaczej niż w przypadku Pokemon GO, nie będziemy szli kolejnymi generacjami, a zamiast tego wprowadzane będą konkretne pakiety z kieszonkowymi stworkami – chociaż w tym przypadku mogę się mylić.

Warto również odnotować, że pewną niewiadomą jest model biznesowy Pokemon Unite. Twórcy poinformowali o Free-to-Start, co nie jest równoznacznie z Free-to-Play. Czas pokaże, do czego to doprowadzi. Data premiery również nie jest znana.

Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy w 2020 roku lub później, gra MOBA ma rację bytu, to warto pamiętać, że nie mówimy tutaj o grze na PC-ty, tylko mobilnym tytule. League of Legends: Wild Rift jest za zakrętem, a do tego Nintendo Switch jest jeszcze relatywnie nową konsolą. Jest to zatem idealny czas, aby wejść z mobilną grą MOBA na rynek i postaram się coś na nim ugrać. Do tego chyba nikt nie ma wątpliwości, że same Pokemony gwarantują zainteresowanie oraz dobrą sprzedaż! Teraz pozostaje zatem po prostu czekać.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze