Co w sieciówkach piszczy #106

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 12 Styczeń 2020
  • Komentuj 0

Eluwina, czy coś takiego. Człowiek jest coraz starszy i stara się nadążać za trendami. Wiecie, aby być na czasie, zrozumieć młodsze od siebie osoby. Świat się bowiem zmienia i w miejscu nie ma co stać. Czasami łapię się jednak na tym, że zwyczajnie nie rozumiem. Tak po prostu. Znak czasu, czy może galopujący postęp za którym nikt nie wyrabia?

Oszczędzę Wam dzisiaj takich rozkmin i przejdę od razu do rzeczy:

1. Escape From Tarkov bez kobiecych postaci

2. W Sea of Thieves zagrało już 10 milionów osób

3. Mythic Quest: Raven's Banquet – pierwszy trailer komedii o MMO

4. League of Legends z nowym cinematickiem – jest świetny!

5. Crowfall otrzymało 12 milionów dolarów wsparcia


1. Escape From Tarkov bez kobiecych postaci

Escape From Tarkov to ostatnimi czasy coraz bardziej popularna produkcja. Głównie za sprawą zamieszania wywołanego na platformie Twitch (niespodziewany ban), ale sama gra również broni się całkiem sprawnie. Jest to interesujący tytuł, jeśli szukacie czegoś wymagającego. Niemniej, w tytule tym nie zagracie kobietami. Dlaczego?

Deweloperzy wprost mówią, że godziłoby to w historię i otoczkę fabularną Escape From Tarkov. Dodatkowo, dodanie kobiecych modeli oraz animacji wymagałoby dużego nakładu czasu oraz pieniędzy, a nie przełożyłoby się w żaden sposób na zarobek. Według twórców byłby to zwyczajnie zbędny element, który nie ma na nic wpływu, a zmarnowałby środki na coś bardziej pożądanego. Kobiet zatem nie będzie i basta!


2. W Sea of Thieves zagrało już 10 milionów osób

Ekipa Rare Rare informuje, że od chwili wydania Sea of Thieves, czyli 20 marca 2018 roku do 8 stycznia 2020, przez wzburzone wody tej sieciowej produkcji przewinęło się ponad 10 milionów piratów, spragnionych przygód. Deweloper nie podaje jednak aktywnej liczby graczy, więc nie jesteśmy w stanie ocenić ile osób zwinęło żagle, a ile zostało na dłużej. Niemniej w tytule tym graczy nie brakuje, chociaż są to raczej sezonowi piraci.

Zapowiedziano również aktualizację Legends of Thieves. Doda ona NPC o imieniu Umbra, dającego specjalne misje. Te ostatnie skoncentrowane będą na szukaniu unieśmiertelnionych graczy Sea of Thieves w różnych zakątkach mapy. W nagrodę otrzymamy odpowiednie rekomendacje oraz nowe tatuaże.


3. Mythic Quest: Raven's Banquet – pierwszy trailer komedii o MMO

AppleTV wyda 7 lutego specjalną komedię poświęconą grze MMO oraz studio zajmującym się takim tytułem.  Deweloperzy są w trakcie wydania pierwszego dodatku do Mythic Quest, czyli Raven's Banquet. My zaś będziemy obserwowali perypetie twórców oraz ich próby utrzymania się na szczycie. Problemem będzie dyrektor kreatywny, czyli Ian Grimm  będący klasycznym „narcystycznym dupkiem”. Mamy przygotować się na sporą dawkę humoru, sarkazmu, growych stereotypów oraz pstryczków w nos w stronę branży.

Co z tego wyniknie? Przekonamy się w przyszłym miesiącu. Oby nie było cringe’owo…


4. League of Legends z nowym cinematickiem – jest świetny!

Riot Games po raz kolejny udowadnia, że daje radę. Tym razem twórcy League of Legends prezentują nowy filmik, będący zapowiedzią/motywem przewodnim kolejnego sezonu zmagań rankingowych. Zresztą, co ja Wam będę opowiadał – siadajcie i oglądajcie, bowiem jest co!


5. Crowfall otrzymało 12 milionów dolarów wsparcia

Crowfall to tytuł na który przestałem czekać. Głównie dlatego, że lata mijają, gry nie ma, a moje zainteresowanie wbrew pozorom nie jest tak wytrzymałe. Niemniej rok 2020 ma być przełomowy dla projektu. Twórcy zapewniają, że beta jest tuż-tuż i dostaniemy ją prędzej, niż myślimy. Być może w lutym? Może w marcu? Pozostaje mieć nadzieję, że tego słowa dotrzymają.

W grę muszą jednak wierzyć inwestorzy, którzy przekazali 12 milionów dolarów na jej dalszy rozwój, ukończenie oraz finałowe wydanie. Możemy zatem liczyć na to, że twórcy spożytkują taki zastrzyk gotówki w dobry sposób i Crowfall wreszcie wyjdzie…


To by było tyle na dzisiaj. Trzymajcie się ciepło!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze