Co w sieciówkach piszczy #99

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 17 Listopad 2019
  • Komentuj 3

W dzisiejszym podsumowaniu nie będzie żadnych informacji o Diablo IV. Jestem bowiem przekonany, że macie ich dosyć, bowiem od ponad tygodnia jesteśmy nimi bombardowani ze wszystkim stron. Zamiast tego przygotowałem dla Was niemniej interesujące wieści. Baba Jaga w Smite! Path of Exile 2! Zaintrygowani? Zapraszam zatem dalej…

Pora na konkrety. Czego możecie się spodziewać?

1. Crimson Desert to niezwykle intrygujący projekt od twórców Black Desert

2. W Fortnite MOC jest silna, dzięki Star Wars

3. Kingdom Under Fire 2 po 12 latach zadebiutowało w Europie

4. Baba Jaga zawita do Smite

5. Path of Exile 2, Path of Exile Mobile, Path of Exile nowy dodatek i liga


1. Crimson Desert to niezwykle intrygujący projekt od twórców Black Desert

Black Desert jest niezłym MMORPG-iem, ale wszystko wskazuje na to, że twórcy postanowili zrobić coś lepszego. Crimson Desert będzie fabularnym prequelem, który otrzyma osobną kampanię single-player, po przejściu której odblokują się aspekty MMO.

Mamy trafić do mrocznego, brutalnego świata, pełnego krwiożerczych stworzeń. Ponownie otrzymamy niezwykle dynamiczną walkę, handel, sporo do eksplorowania oraz soczystą zawartość PvE. O PvP nie trzeba nawet wspominać! Koreanczycy obiecują również elementy, których próżno szukać w innych grach, ale co mają na myśli? Na odpowiedź na to pytanie przyjdzie nam jeszcze poczekać.


2. W Fortnite MOC jest silna, dzięki Star Wars

Kolaboracji Fortnite ciąg dalszy. Tym razem przybyły do gry Gwiezdne Wojny, a to w postaci skórki Szturmowca Imperialnego. Na niebie nad polem bitwy zaobserwowano również Star Destroyera, ale nie wiadomo, czy jest to tylko element wizualny, czy już wkrótce trzeba będzie liczyć się z inwazją. Znając Epic Games, wszystko jest możliwe.


3. Kingdom Under Fire 2 po 12 latach zadebiutowało w Europie

Kingdom Under Fire 2 to unikalne MMO, które do gatunku dodaje elementy RTS. W ramach rozgrywki przyjdzie nam bowiem poprowadzić własną armię. Sami zajmiemy się rekrutowaniem jednostek, wyposażaniem ich oraz wydawaniem im rozkazów w wielkich bataliach.

Problem tego tytułu jest jednak taki, że istnieje od wielu lat i to bezowocnie – w wielu miejscach został zamknięty, a do Europy nie zawędrował. Wszystko z powodu błędów i niedoróbek. Po 12 latach wreszcie produkcja trafia do naszego regionu i będzie pod skrzydłami Gameforge. Podobno dostaliśmy stabilną wersję, dostosowaną do naszych wymagań oraz bez rzeczy, przez które została odrzucona w innych miejscach.

Całość dostępna jest w modelu Buy-to-Play. Zainteresowanych zapraszam tutaj.


4. Baba Jaga zawita do Smite

Tak, to nie żart. Baba Jaga wraz ze swoim domkiem na kurzej stópce, pojawi się w tej boskiej grze MOBA. Nie wiadomo w jakiej formie oraz w jaki sposób wykorzysta kocioł, moździerz oraz tłuczek, ale Hi-Rez zapewnia, że będzie wesoło. Przyznaję, że nie spodziewałem się w Smite takiego akcentu, ale teraz nie mogę doczekać się, kiedy Baba Jaga trafi do gry.

Niestety, chwilę to zajmie, bo w pierwszej kolejności jest Heimdallr z nordyckiej mitologii, a po nim do gry trafi bóg-niespodzianka. Niemniej, czekam!


5. Path of Exile 2, Path of Exile Mobile, Path of Exile nowy dodatek i liga

Exilecon 2019 dostarczył nam ogromu informacji na temat Path of Exile. Produkcja otrzyma w 2020 roku, zamiast aktualizacji 4.0 to po prostu drugą część. Będzie ona zawarta w podstawce i pojawi się po prostu, jako darmowa aktualizacja. GGG zdecydowało się na nazwę Path of Exile 2 ze względu na ogrom nowości i zmian. Dostaniemy nową fabułę (7 aktów), odnowioną szatę graficzną i animacje, zmienione drzewko talentów, zmodyfikowany system gemów.

Warto dodać, że to wszystko pojawi się, jako dodatkowa zawartość do podstawowej wersji Path of Exile. Nic zatem nie zostanie utracone, postacie zachowamy, jak i inne rzeczy, a do tego stare 10 aktów zostanie nieruszonych. Gracz sam ma wybrać, czy będzie chciał grać w starą, czy nową fabułę, a może nawet przejść obie. Dojdzie do tego dziewiętnaście nowych subklas, totalnie nowe umiejętności (zmiennokształtność).

Jakby tego było mało, zapowiedziano już nowy dodatek z ligą. 13 grudnia dostaniemy „Conquerors of the Atlas”, koncentrujące się na zawartości końcowej gry, oraz „Metamorph”, czyli specjalną ligę, wprowadzającą NPC alchemika. Zbieramy próbki, składamy bossa, a następnie pokonujemy go, aby otrzymać nagrody.

Nie macie jeszcze dosyć? To na koniec dorzucam Path of Exile Mobile. Tworzone jest przez GGG i wydane zostanie w przyszłym roku na iOS oraz Androidzie całkowicie za darmo, bez żadnych haczyków.


Dzisiaj to by było na tyle. Kurtyna!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze