Co w sieciówkach piszczy #120

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 07 Czerwiec 2020
  • Komentuj 0

Spokojnie, ten post nie będzie w żaden sposób upolityczniony (przynajmniej postaram się, aby taki nie był). Nie będę Wam również wciskał swojego zdania, a przeprowadzę jedynie podsumowanie minionego tygodnia w grach sieciowych. Chciałbym co prawda napisać o aktualizacji do Gwint, gdzie powitamy Pana Lusterko, czy zająć się innymi, fajniejszymi sprawami. Niemniej ciężko jest przejść obojętnie dookoła tego, co dzieje się na świecie, a zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Dlaczego tego nie zignorować? Bo o dziwo ma to bezpośredni wpływ również na gry!

Czego możecie się zatem spodziewać?

1. Rockstar wyłącza serwery Red Dead Online oraz GTA Online

2. Nowy sezon w Fortnite? Poczekacie na niego dłużej

3. Nowe ekrany ładowania w Call of Duty: Modern Warfare oraz Warzone

4. Konsolowa premiera Greymoor przesunięta

5. Wydarzenie promujące Shadowlands również przesunięte

6. Prezentacja PlayStation 5 przesunięta


1. Rockstar wyłącza serwery Red Dead Online oraz GTA Online

6 czerwca nie można było grać w Red Dead Online oraz GTA Online od 20:00 do 22:00. Rockstar zdecydowało się w ten sposób uhonorować śmierć George’a Floyda. Gracze nie byli zadowoleni, ale cóż – firma zdecydowała, firma zrobiła.


2. Nowy sezon w Fortnite? Poczekacie na niego dłużej

Epic Games ponownie przesuwa premierę nowego sezonu w Fortnite Battle Royale. Oficjalna informacja brzmi tak:

„Ostatnie wydarzenia brutalnie przypominają nam o nieustannej niesprawiedliwości społecznej – od pogwałcenia podstawowych praw człowieka po skutki rasizmu, zarówno jawnego, jak i dyskretnego, wobec ludzi o innym niż biały kolorze skóry. Jesteśmy w pełni świadomi bólu, jaki obecnie odczuwają nasi przyjaciele, rodziny, członkowie zespołu, gracze i społeczności.

Wierzymy w równość i sprawiedliwość, różnorodność oraz integrację, które stanowią podstawowe wartości wykraczające poza politykę.

Nasz zespół nie może doczekać się, aby popchnąć Fortnite do przodu, lecz musimy znaleźć równowagę między chęcią przeprowadzenia premiery Sezonu 3, a zapewnieniem naszemu zespołowi przerwy, która pozwoli jego członkom skoncentrować się na sobie, swoich rodzinach oraz społecznościach.

Wydarzenie na żywo Urządzenie zostanie opóźnione do poniedziałku 15 czerwca, a premiera Sezonu 3 – do środy 17 czerwca. Zdajemy sobie sprawę, że to już kolejne opóźnienie i dziękujemy za waszą cierpliwość oraz wyrozumiałość w tych trudnych czasach.”


3. Nowe ekrany ładowania w Call of Duty: Modern Warfare oraz Warzone

Gracze Call of Duty: Modern Warfare oraz Warzone muszą teraz liczyć się z nowym ekranem ładowania do gry, czy do trybu, czy nawet na konkretną mapę. Niemal każdy loading screen zastąpiony został odpowiednim komunikatem, którego właściwie nie da się pominąć. Aby bowiem przejść dalej do właściwej gry trzeba kliknąć przycisk.


4. Konsolowa premiera Greymoor przesunięta

ZeniMax informuje, że 9 czerwca nie odbędzie się premiera najnowszego dodatku do The Elder Scrolls Online na konsolach. Greymoor, które wprowadza Skyrim Zachodnie, pojawi się na konsolach dzień później, czyli 10 czerwca. Dlaczego? Deweloperzy uznali, że tamtego dnia na świecie dzieją się ważniejsze sprawy i są głosy, które powinny zostać wysłuchane. Z tego powodu w ramach uhonorowania ceremonii pogrzebowej George’a Floyda, zdecydowali się przesunąć premierę rozszerzenia.


5. Wydarzenie promujące Shadowlands również przesunięte

W identyczną nutę uderzył Blizzard, który przesuwa specjalne wydarzenie, mające promować dodatek Shadowlands do World of Warcraft. 9 czerwca odbyć się miało spotkanie z dziennikarzami i prezentacja, mająca pokazać nowości rozszerzenia, niemniej całość została odwołana, aby uczcić George’a Floyda. Na ten moment Blizzard nie poinformował, kiedy wydarzenie zostanie wznowione.


6. Prezentacja PlayStation 5 przesunięta

Ostatni punkt to krótkie podsumowanie. Sony odwołało prezentację swojej konsoli, PlayStation 5. Wszelakie wydarzenia również zostały odwołane, jak np. festiwal Final Fantasy XIV, który miał odbyć się w San Diego. Do samej akcji przyłączyli się również inni producenci/wydawcy gier sieciowych, jak NCsoft, Digital Extremes, Standing Stone Game, Amazon Games, Square Enix, Jagex, Riot Games, Ubisoft, Bethesda, Daybreak Company, Bungie, czy Hi-Rez. Trwa również wielka akcja banowania kont graczy, którzy dopuścili się rasizmu, zwłaszcza w ostatnim czasie.


I to by było na tyle. Chciałbym napisać, że wszystkie życia są ważne, ale to podobno rasizm, więc powstrzymam się…

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze