Wiedźmin atakuje MOBA

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 02 Lipiec 2014
  • Komentuj 22
http://youtu.be/eCAIOxBS3b4 MOBA to zdecydowanie jeden z najchętniej odpalanych rodzajów gier. Wystarczy spojrzeć na popularność LoLa i już wiadomo, że MOBA na długi czas zadomowiła się na komputerach graczy. Kawałek tego tortu chce dla siebie wykroić CD Projekt RED zapowiadając The Witcher Battle Arena. Nowa gra jest zaskoczeniem zarówno dla graczy jak i branży. W końcu niedawno przesunięto premierę Dzikiego Gonu na 2015 rok, mało kto więc spodziewał się jakiejkolwiek gry od CDP. A tu okazuje się, że The Witcher Battle Arena już w ciągu kilku tygodni znajdzie się w fazie zamkniętych beta testów. Chyba największym zaskoczeniem jest to, że gra nie jest przeznaczona ani na komputery osobiste, ani na konsole. CDP wraz z Fuero Games planują wydać The Witcher Battle Arena zupełnie za darmo na urządzenia mobilne.

heros-zoltan

Urządzenia mobilne są teraz niesamowicie potężne, a grafika, którą są w stanie generować jest naprawdę piękna. Nadszedł czas, kiedy możemy bez technologicznych barier przenieść bohaterów ze świata Wiedźmina do prawdziwie darmowej gry mobilnej,” twierdzi szef CDP Adam Badowski. W Battle Arena gracz będzie mógł wcielić się w wielu bohaterów o jakich możemy przeczytać w sadze Sapkowskiego. Dołączając do jednego z dwóch 6-osobowych zespołów będziesz walczył o kontrolę nad trzema punktami. Starta wszystkich punktów oznaczała będzie przegraną i koniec gry. Nie martwcie się jeśli w podróży nie będziecie mieli dostępu do internetu, a mimo to zechcecie łupnąć sobie w mobilnego Wiedźmina. Twórcy przewidzieli taką możliwość i wtedy miejsce graczy zajmą przygotowane specjalnie boty.

witcher-arena

CDP podkreśla, że bardzo duży nacisk położyło na uczciwość rozgrywki - ma w niej chodzić jedynie o umiejętności graczy, a nie zasobność ich portfeli. Tadek Zieliński, analityk kreatywny w CDP zapowiada: “W świecie pełnym przelej-forsę-aby-wygrać, to, co my jako studio cenimy najbardziej to uczciwa i dobrze zbalansowana rozgrywka. W Battle Arena chodzi przede wszystkim o umiejętności–spędziliśmy setki godzin planując, aby ta gra była wzorem jeśli chodzi o uczciwą rozgrywkę”. Wiadomo, że The Witcher Battle Arena ukaże się jeszcze tej jesieni na systemach iOS, Android oraz Windows Phone. Czy ma szansę osiągnąć sukces? Trzymam kciuki!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze