Pokemon GO żyje i ma się świetnie!

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 02 Sierpień 2020
  • Komentuj 1

Powiem Wam, że nie jestem wybitnym fanem gier mobilnych, ale za to jest jedna taka produkcja, w którą cały czas gram. Jest nią właśnie Pokemon GO, które towarzyszy mi prawie wszędzie. Obawiałem się, że z czasem pozostaną przy tym tytule jedynie najwytrwalsi i trenerów w moim Sosnowcu zabraknie. I faktycznie, liczba graczy zdecydowanie się zmniejszyła, ale sama gra żyje i wcale nie jest z nią źle! Chętnych do zabawy nie brakuje, GYM-y puchną od rywalizacji, a na rajdy zawsze się ktoś znajdzie. Zwłaszcza teraz, gdy możemy uczestniczyć w nich zdalnie.

Pokemon GO Fest 2020 i 200 milionów trenerów z całego świata

Pokemon GO Fest 2020 dobiegł końca. W zeszłym roku odbywał się on w Chicago, Dortmundzie i Yokohamie, tym razem dostępny był dla każdego, bez względu na miejsce.

Po raz pierwszy w historii Pokemon GO Fest 2020 odbył się jako całkowicie wirtualne ogólnoświatowe wydarzenie, pozwalając trenerom na całym globie uczestniczyć w nim, gdziekolwiek są. 25 i 26 lipca event dostępny z każdego miejsca na Ziemi wprowadził graczy w zupełnie nowy rodzaj dwudniowego doświadczenia Pokemon GO Fest.

Zupełnie jak w poprzednich edycjach trenerzy cieszyli się weekendem pełnym dodatków, spotkań ze specjalnymi Pokemonami i zupełnie nowymi Special Research. Zespół GO Rocket robił wszystko, aby przejąć kontrolę nad wydarzeniem, ale trenerzy na całym świecie nie dali się pokonać i odbili Pokemon GO Fest – spotykając nawet Shadow Mewtwo i Victini na swojej drodze!

Podczas Pokemon GO Fest 2020, miliony trenerów z całego świata wzięło udział w zaplanowanych aktywnościach, w których:

  • Złapali prawie miliard Pokemon,
  • Pokonali ponad 58 milionów członków zespołu GO Rocket,
  • Wysłali 55 milionów prezentów,
  • Każdy z nich przeszedł średnio prawie 15 km!

Co więcej, do właściwego Pokemon GO Fest zostało dodane także kilka globalnych aktywności. Global Challenge Arena połączyło Trenerów z całego świata w walce o wspólny cel. Nawet, jeżeli nie pochodzili oni z tego samego kraju, co współgracz, nadal mogli ze sobą współpracować aby osiągnąć cel i odblokować bonusową zawartość!

Trenerzy mogli także łączyć się dzięki Virtual Team Lounge, który symulował spotkanie z innymi członkami Teamu, tak jak w poprzednich Pokemon GO Fest w namiotach Team Instinct, Team Mystic, oraz Team Valor.

Możemy zatem spokojnie uznać, że całe wydarzenie było sukcesem. Niantic przy okazji zapowiedziało kolejny Community Day. Odbędzie się w sobotę, 8 sierpnia i rozpocznie się o 11:00, a potrwa do 17:00. W jego trakcie będziemy łapali Magikarpie (również wersję shiny!) oraz ewoluowali je w Gyaradosa z atakiem Aqua Tail. Złapcie je wszystkie!

P.S. Tak, nie ma podsumowania tygodnia. Wiem, zalegam z nim i ostatnio znowu jest w kratkę. Przyznaję jednak, że format nieco mi się znudził i cały czas kombinuję, jakby go tu ulepszyć. Jeśli macie jakieś sugestie to jestem otwarty na propozycje.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze