Dlaczego Among Us jest tak wolno rozwijane?

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 21 Styczeń 2021
  • Komentuj 1

Bo twórcy nie byli przygotowani na nagły sukces gry. I tyle. Możecie się rozejść, dziękuję za uwagę. Jeśli macie ochotę czytać dalej to zapraszam, bo nieco rozbuduje ten temat, ale wcale nie powiem Wam niczego więcej. Dlatego marnujecie swój czas na własną odpowiedzialność. Ja Was lojalnie uprzedzałem!

Rok 2021 będzie należeć do Among Us

Tytuł z 2018 roku podbija rok 2020. Szturmem bierze rynek mobilny i PC. Nagle „wszyscy” w niego grają, a już na pewno wszyscy o nim słyszeli. Skąd takie zainteresowanie? Wystarczyła garstka streamerów zainteresowanych zabawą wzorowaną na forumowej zabawie w Mafię czy Wilkołaka. Temat złapał i nagle Among Us jest jedną z popularniejszych produkcji.

Co śmieszne, tytuł ten w zasadzie nie miał być dalej rozwijany. Ekipa Innersloth nie planowała aktualizować Among Us, czy dodawać nowości. Trzyosobowy zespół chciał przerzucić się na inny projekt. Aż tu przychodzi pamiętne lato 2020 i nagle deweloperzy zmieniają się w pełnoprawną firmę, muszą się przeorganizować, zatrudnić nowe osoby oraz wyprodukować dodatkową zawartość.

Właśnie ten chaos i zamieszanie są powodem tak małej ilości nowości w Among Us. Deweloperzy przyznają, że kod gry jest tak poplątany, że dodawanie kolejnych elementów bardziej zaszkodziłoby grze, niż jej pomogło. Planowali wydać Among Us 2 właśnie po to, aby tytuł wystartował na czysto od strony technicznej. Ogromna popularność gry wymusiła jednak na nich, aby pozostać przy oryginale – nikt nie chciał dzielić społeczności graczy.

W efekcie przed Innersloth było sporo pracy. Trzeba było poprawić funkcjonowanie Among Us, zapewnić dobre serwery, połatać błędy i przygotować ten bałagan na nowości. Zajęło to sporo czasu, ale teraz ekipa zapewnia, że są gotowi na rozwój gry. Pewnym dowodem na to są ostatnie konsolowe porty. Dlatego rok 2021 należeć ma do Among Us.

Na początku tego roku otrzymamy nową mapę, Airship, a w planach jest również system kont, który pozwoli walczyć z oszustami. Niedługo poznamy również dalsze plany twórców na rozwój Among Us. Wy jeszcze gracie w ten tytuł, czy już straciliście zainteresowanie nim?

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze