PayPal również przeciw Active Shooter

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 22 Czerwiec 2018
  • Komentuj 6

Active Shooter nie zdążyło się dobrze rozkręcić, a już zostało odegnane do ciemnego zakątku Internetu. O tym tytule pisał Adam w tym miejscu. W skrócie był to symulator szkolnych strzelanin, który bardzo szybko został wydalony ze Steama. Nikt bowiem nie chciałby trzymać u siebie tak kontrowersyjnej gry.

Valve to nie jedyna firma, która nie chce mieć nic wspólnego z tym projektem. PayPal również umywa ręce i daje jasno do zrozumienia, że nie ma zamiaru wspierać czegoś takiego. Zamrozili konta deweloperów z Acid Software na swojej platformie. Dzięki temu osoby, które chciałyby rzucić groszem wsparcia dla twórców Active Shooter będą musiały szukać innej drogi.

Active Shooter to strzelanka, w której możemy wcielić się w SWAT lub terrorystę. Miejscem akcji jest szkoła i… Dalej chyba opowiadać nie muszę. Wystarczy fakt, że wszyscy odwracają się od tego tytułu plecami. Zamkniętego kampanię crowdfundingową na Indiegogo, a teraz nie można jej kupić przez PayPal.

W sumie, sama produkcja nie zdążyła narobić szumu, bowiem rynek szybko się jej pozbył. Przyznam szczerze, że dawno nie widziałem tak udanej współpracy pomiędzy firmami oraz graczami. Active Shooter mógł wydawać się śmieszkowy (o ile kogoś bawi coś takiego), ale na dłuższą metę był zdecydowanie zbyt kontrowersyjny.

Z drugiej strony, czy to naprawdę najstraszniejsze, co widzieliśmy w strzelankach?

[Źródło: PCGames N, PC Gamer, AP News]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze