Steam wesprze DUALSHOCK 4

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 13 Październik 2016
  • Komentuj 4

DS4 idzie na pierwszy ogień, ale nie będzie jedyny

DS4 idzie na pierwszy ogień, ale nie będzie jedyny

Podczas odbywającego się W Seattle Steam Dev Days Jeff Bellinghausen z Valve ujawnił, że Steam otrzyma niedługo aktualizację, która zapewni natywną obsługę kontrolerów Dualshock 4 Choć dziś nie ma większych problemów z podłączeniem kontrolerów Sony do komputerów osobistych, to gracze muszą uciekać się do korzystania z dodatkowych zewnętrznych programów. Aktualizacja Steama będzie o tyle fajna, że zapewni także obsługę touchpada i żyroskopu. Bellinghausen zapowiada, ale bez podawania żadnych konkretnych dat, że w planach jest także wprowadzenie wsparcia dla innych kontrolerów. Dualshock poszedł na pierwszy ogień z powodu dużego podobieństwa do kontrolera Steam.

Różnica między DS4, a Steam Controller ma być niewielka

Różnica między DS4, a Steam Controller ma być niewielka

''Nie tylko jest (Dualshock 4 - przyp. red) bardzo fajnym kontrolerem o wysokiej jakości, ale ma także żyrokompas i touchpada, więc posiada dużo nakładających się funkcjonalności ze Steam Controller'' mówi Bellinghausen. ''Także istniejące dziś wsparcie dla kontrolera PS4 na PC jest trochę słabe; w tym konkretnym wypadku Steam komunikuje się bezpośrednio z urządzeniem, więc wszystko działa ładnie i bezproblemowo''. ''Wierzcie lub nie, ale używanie kontrolera PS4 poprzez Steama jest takie samo jak kontrolera Steam'' powiedział współprowadzący pokaz Lars Doucet. Oznacza to pełną dowolność przy konfigurowaniu guzików - gracz nie będzie musiał polegać na mapowaniu przycisków proponowanym przez deweloperów.

Jak z wielu Was cieszy taka opcja?

Jak z wielu Was cieszy taka opcja?

[źródło: gamasutra.com, gamespot.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze