Pokemon Go od nowa

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 20 Czerwiec 2017
  • Komentuj 0

Wczoraj w godzinach południowych Niantic wyłączyło wszystkie Gymy. Stali gracze spodziewali się tego już od paru dni, jednak nikt nie przewidywał skali zmian jakie nadchodzą do Pokemon Go.

Zacznijmy od tego, że nie wiadomo kiedy porwócą Gymy. Wyłączono je dopiero wczoraj, a trwa implementowanie nowych możliwości do gry. Kiedy już jednak wrócą, dadzą nam nowe możliwości grupowej walki o Gym.

Do tej pory wszystkie osoby z grupy walczyły oddzielnie, chociaż było zdecydowanie łatwiej. Teraz dla ekipy trenerów przygotowane zostały Raidy.  Niezaleznie od tego z jakiego koloru drużyny jesteście, możecie dobrać się w maksymalnie dwudziestoosobową drużynę, która stanie do walki z jednym z bossów. Siła pokemona z którym przyjdzie nam walczyć, zmieni się w zależności od tego jaki poziom raidu wskazuje nasz Gym.

Jak jednak dostać się na taki raid? Przede wszystkim trzeba znaleźć odpowiednie miejsce. Nad siłownią dla pokemonów powinna na ten czas pojawić się ikonka jajka, które odlicza czas do wyklucia. Żeby móc wziąć udział w potyczce trzeba mieć specjalny item, Raid Pass. Można mieć tylko jeden taki item w ekwipunku,a zdobywa się go raz dziennie z Gymu, lub po prostu ze sklepu. 

Kiedy już pokonacie wyzwanie jakie stawia przed Wami Gym, możecie złapać pokemona z którym walczyliście. Żeby to jednak było możliwe, pojawią się specjalne Premier Balle.

Pojawią się też nowe owoce, służące do łapania specjalnych pokemonów. Nowe cukierki Rare Candy, a także TM, które pojawiały się już w grach Nintendo. Ten item pozwala nauczyć naszego pokemona nowego, losowego ataku.

Jak to wszystko będzie wyglądało w praktyce, dowiemy się pewnie w ciągu nabliższych dni. Obiecuję, że pójdę przetestować zmiany, ale z tego co już zauważyłam, to niektóre pokestopy zamieniły się na Gymy, więc do końca wgrywania aktualizacji może pojawić się ich jeszcze więcej.

Te wszystkie zmiany z pewnością umocnią obecne już drużyny trenerów. Wolni strzelcy, którzy grają sporadycznie w czasie przechadzek po mieście mogą mieć duży problem w skorzystaniu z nowych moliwości gry. 

Dodatkowo mówi się, że natrudniejsze raidy zarezerwowane zostaną dla legendarnych pokemonów. Czy taka będzie prawda? Zobaczymy już niedługo. jedno jest pewne. To nie ostatni pomysł Niantic na Pokemon Go i czekają nas bardzo intensywne wakacje.

[Źródła: videogamer.comspidersweb.pl, polygamia.pl]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze